Tableau Software

با پلتفرم تحلیلی پیشرو در جهان آشنا شوید

تبلو چیست؟

Tableau Software​

Tableau در سال 2003 در نتیجه یک پروژه علوم کامپیوتری در استنفورد تأسیس شد که هدف آن بهبود جریان تجزیه و تحلیل و دسترسی بیشتر به داده ها برای مردم از طریق بصری سازی بود. از زمان تأسیس تبلو، به طور مداوم در تحقیق و توسعه آن سرمایه‌گذاری شده است و راه‌حل‌هایی را توسعه داده است تا به هر کسی که با داده‌ها کار می‌کند کمک کند تا سریع‌تر به پاسخ‌ها برسد و بینش‌های پیش‌بینی نشده را کشف کند. این موارد شامل بهبود یادگیری ماشین، آمار، زبان طبیعی و آماده سازی داده های هوشمند برای تقویت خلاقیت انسان در تجزیه و تحلیل است.

نرم افزار تبلو - هوش تجاری

Tableau & Salesforce

Tableau توسط Salesforce در سال 2019 خریداری شد، اما ماموریتش تغییر نکرد: کمک به مردم برای دیدن و درک داده های خود. امروزه، سازمان‌ها در همه جا ی دنیا از سازمان‌های غیرانتفاعی گرفته تا شرکت‌های جهانی، و در تمام صنایع و بخش‌ها به افراد خود با Tableau قدرت می‌دهند تا با داده‌ها تغییر ایجاد کنند.

تبلو علاوه بر ارائه یک پلتفرم تجزیه و تحلیل کامل و یکپارچه به مشتریان کمک می‌کند تا فرهنگ مبتنی بر داده را گسترش دهند که انعطاف پذیری و ارزش را از طریق نتایج قدرتمند به ارمغان می آورد.

تبلو به افراد کمک میکند تا بیشتر داده محور باشند

پلتفرم تحلیلی تبلو کاوش و مدیریت داده‌ها را برای افراد آسان‌تر می‌کند، و کشف و اشتراک‌گذاری بینش‌هایی را که می‌تواند کسب‌وکار و جهان را تغییر دهد، سریع‌تر می‌کند. هر کاری که انجام می‌دهیم بر اساس مأموریت ما برای کمک به مردم برای دیدن و درک داده‌ها است، به همین دلیل است که محصولات ما طوری طراحی شده‌اند که کاربر را در اولویت قرار دهند خواه تحلیلگر، دانشمند داده، دانشجو، معلم، مدیر اجرایی یا کاربر تجاری باشد. Tableau یکی از قدرتمندترین، امن‌ترین و منعطف‌ترین پلتفرم‌های تحلیلی است.

نرم افزار تبلو چیست؟
نرم افزار تبلو چیست؟

در حال حاضر بسیاری از سازمان ها و شرکتهای بزرگ با مسئله انبوه داده ها در زمینه کسب و کار خود مواجه اند و مدیریت این اطلاعات برای مدیران ارشد و میانی جهت تصمیم گیری به موقع و اثر گذار بسیار حائز اهمیت است، هوش تجاری به  مجموعه فرآیند تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم سازی به موقع جهت اتخاذ تصمیمات به موقع است .

تجزیه و تحلیل اطلاعات در سطح بالا ​

هم اکنون بیش از 79000 سازمان   و نهاد  دولتی و خصوصی  در گوشه و کنار جهان از نرم افزار تبلو استفاده میکنند. نرم افزار Tableau تجزیه و تحلیل سریع اطلاعات کسب و کار شما را در سطح بالایی فرآهم می آورد و سرعت تجزیه و تحلیل، تجسم سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات را افزایش می دهد. با این نرم افزار میتوان در عرض چند دقیقه یک سری تصویرسازی ها (visualizations) را انجام داد و با دیگران به اشتراک گذاشت.

بررسی ویژگی های نرم افزار تبلو

Tableau Features

نرم افزار تبلو به نوعی تحلیل گر داده است که موجب تسریع و تسهیل کارهای شما می شود. براحتی می توان آنرا یاد گرفت چرا که کلا استفاده از آن آسان است. از توانایی های این نرم افزار این است که یک کاربر عادی به سرعت می تواند الگوها، روندها را درک نماید و اقدام به تجزیه و تحلیل داده ها نماید و هیچ نیازی به اسکریپ و کدنویسی ندارد. در این بخش به بررسی ویژگی های بارز نرم افزار تبلو میپردازیم

Regression

محاسبه با انواع مدل های رگرسیون

Regression

با تبلو هرکسی می تواند پرسش های جدیدی را مطرح کند و روند و اهداف خود را تعیین نماید و فرصت ها را شناسایی کرده و با اطمینان، تصمیماتی هدایت شده توسط داده ها، اتخاذ کند.همواره تجزیه و تحلیل واقعی و صحیح از داده ها، بیش از یک داشبورد زیبا ارزش دارد. با استفاده از reference lines و forecasts، محاسبات جدیدی با داده های موجود انجام داده و به نتایج آماری دسترسی پیدا کنید. محاسبه همبستگی، رگرسیون، تجزیه و تحلیل و خوشه بندی را تجربه کنید. انواع مدل های رگرسیون شامل linear , logarithmic , exponential , power , polynomial می باشد که می توانید در تحلیل ها از آنها استفاده نمایید.

ماشین جستجوی زنده تبلو بدون نیاز به برنامه نویسی​

Live Query Engine​

ماشین جستجوی زنده ی Tableau اولین فناوری است که به شخص امکان جستجوی پایگاه ها (databases)، مکعب ها (cubes)، انبارها (warehouses)، منابع ابری داده (Cloud sources) و حتی Hadoop را بدون نیاز به برنامه نویسی، فراهم می سازد. کاربر صرفا با چند کلیک میتواند به حجم های مختلف داده ها دسترسی یابد. همچنین دسترسی و ترکیب داده ها برای افراد مبتدی خیلی آسانتر می شود. نوآوری دیگر در این رابطه ماشین داده ی Tableau بوده است که به کاربران توانایی انجام تجزیه و تحلیل ادهاک داده های حجیم را در عرض چند ثانیه میدهد.

نرم افزار تبلو - ماشین جستجوی زنده تبلو

تصویر سازی آسان داده ها با Drag and Drop​

VizQL

اولین فناوری پیشرفته ی نرم افزار Tableau قابلیت VizQL است. با کمک این فناوری میتوانید داده های خود را به آسانی با drag and drop تصویرسازی کنید. این نوآوری، زبان نرم افزاری انحصاری شرکت تبلو است که کشیدن و انداختن شما توسط ماوس را به جستجوی بهینه ی پایگاه داده تبدیل می کند و سپس پاسخ پایگاه داده را بصورت گرافیکی نمایش می دهد. این مشخصه روشی جدید از تعامل با پایگاه های داده و صفحات گسترده را امکان پذیر می کند. حتی کاربران عادی قادر خواهند بود تصویرسازی و تجزیه و تحلیل داده ها را سریع انجام دهند. ارائه ی درست داده ها این امکان را به ما می دهد که اطلاعات را سازماندهی و درک کنیم.

نمایش تمام تحلیل ها در قالب یک نمودار

VIZ in Tooltip

با اضافه شدن این قابلیت می توانید انواع نمودار های مختلف را در tooltip داشبوردها و نمودارها نمایش دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا از ساخت شیت ها و داشبوردهای دیگر بی نیاز شوید و همه تحلیل های خود را در قالب یک نمودار ارائه دهید.

 

VIZ in Tooltip
اتصال به نرم افزار تبلو به صورت لایو و آفلاین

امکان اتصال به نرم افزار تبلو به صورت لایو و آفلاین​

Live Data Conenction

نرم افزار تبلو در حالت لایو ، هر تغییری در دیتابیس رخ دهد شما می توانید تغییرات را در داشبوردهای خود ملاحظه نمایید. درحالت آفلاین، ابتدا یک رونوشت از داده ها گرفته می شود و در بازه های زمانی مختلف داشبوردها بروز می شود. لازم به ذکر است که سرعت در حالت دوم بسیار بالاتر از حالت اول است. با استفاده از این نرم افزار ، شما می توانید نیازهای آماری و تحلیلی خود را در کمترین زمان ممکن برآورده نمایید. حتی امکان اتصال R , Python . Matlab به نرم افزار تبلو وجود دارد. همچنین شما به سرعت می توانید trend , forecast , clustering , time series , regression, anova و … را بسازید تا تحلیل های عمیق تری را ارائه نمایید. به عبارت دیگر می توانید به سادگی تجزیه و تحلیل کنید، مدل سازی کنید، روابط را بیابید و خروجی مدل نظر خود را استخراج نمایید.

تنها با یک کلیک منابع داده را با هم ترکیب کنید​

Cross-database join

هنگامی که شما می توانید با یک کلیک، منابع داده متفاوت را ترکیب کنید، بدیهی است که داده های شما داستان های جدیدی برای گفتن خواهند داشت. منابع داده خود را ترکیب و منطبق کنید. جداول را به سادگی و بصورت بصری با یکدیگر پیوند دهید. در عین حالی که پیش می روید، متادیتا یا فراداده های خود را ایجاد و ویرایش کنید. بدین ترتیب از داده های خود اطلاعاتی بسیار ارزشمند بدست می آورید. بدین گونه خواهد بود که شما با پیاده سازی هوش تجاری در کسب و کار خود، رونق بیشتر را به ارمغان آورید.

هوش تجاری - نرم افزار تبلو - آماتک
امکان تجزیه و تحلیل و پاسخ به سوالات برای همه با نرم افزار تبلو

امکان تجزیه و تحلیل و پاسخ به سوالات برای همه

analyze data for everyone

با نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop خواهید توانست به همان سرعتی که به سوالات فکر میکنید به آنها پاسخ بگویید. نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop به نوعی تحلیل گر داده است که موجب تسریع و تسهیل کارهای شما میشود. براحتی می توان آن را یادگرفت چراکه کلا استفاده از آن آسان است. جدای از این سرعت آن 10 الی 100 برابر نرم افزارهای مشابه است. از توانایی های این نرم افزار این است که یک کاربر عادی به سرعت می تواند الگوها، روندها را درک نماید و اقدام به تجزیه و تحلیل داده ها نماید و هیچ نیازی هم به اسکریپ و کدنویسی نیست.

توانایی انجام تجزیه و تحلیل Ad-Hoc داده های حجیم

Tableau Data Engine​

نوآوری دیگر به نام Tableau Data Engine انجام شده است که به کاربران توانایی انجام تجزیه و تحلیل Ad-Hoc داده های حجیم را در عرض چند ثانیه میدهد. Tableau Data Engine فناوری هایی در رابطه با پایگاه داده و گرافیک کامپیوتر را تلفیق کرده و این امکان را می دهد که بطور بصری در داده های حجیم به صورت Ad-Hoc جستجو کنید.

داده های بزرگ فرصت های بزرگی می آفرینند. وقتی Tableau Data Engine ساخته شد، بر طرح و الگوریتم های داده تمرکز داشته است که این امکان را در Tableau فرآهم میآورد که عملکردی به سرعت فکر کردن ارائه دهد. در نتیجه شما براحتی میتوانید با تمامی داده های خود در لپ تاپ یا موبایل و یا .. کار کرده و در عرض چند ثانیه پاسخ جستجوی خود را بگیرید.

با این نرم افزار مستقیما با داده های خود مرتبط شده و تجزیه و تحلیل بروزی از این داده ها انجام میدهید که صرفا متکی بر قدرت انبار داده این نرم افزار است. براحتی میتوانید داده را وارد نرم افزار تبلو Tableau بکنید و از معماری پیشرفته ی آن بهره مند شوید. هر دو این کارها را میتوانید برای 2، 3 و یا حتی 10 منبع داده ی یا دیتابیس متفاوت انجام داده و آنها را با هم ترکیب کنید.

هوش تجاری- تبلو - آماتک
نرم افزار هوش تجاری - تبلو
هوش تجاری- نرم افزار تبلو

کاوش کنید و به بینش برسید​

Explore and gain insight

چه اطلاعات بی نظیری در داده های شما مخفی شده اند؟ نرم افزار هوش تجاری تبلو دسکتاپ Tableau Desktop محصولی است که هر کسی توسط آن می تواند پرسش های جدیدی مطرح کرده، روند و اهداف خود را تعیین کرده، فرصت ها را شناسایی کرده و با اطمینان، تصمیماتی هدایت شده توسط داده ها، اتخاذ کند.

نقشه های زیبا و تعاملی یکی از مشخصات کاربردی نرم افزار تبلو است. صرفا با داشتن یک فیلد استان،شهر یا فیلد جغرافیایی می توانید داشبورد خود را بروی نقشه نمایش دهید. زوم کنید، فیلتر کنید و یا جستجو نمایید؛ همه ی این ها در اینجا ممکن و آسان است. وقتی راجع به موقعیت های جغرافیای گوشه و کنار جهان اطلاعات مفصلی دارید براحتی میتوانید به سوالات پاسخ بگویید و دیگر مهم نیست که این سوالات راجع به کدهای پستی کدام نقاط در ایران و جهان هستند.

نظرات مشتریان بین المللی در خصوص تبلو

Client Testimonials

برخی از مشتریان معتبر جهانی نرم افزار Tableau
مشتریان تبلو - نرم افزار تبلو
نرم افزار Tableau
هوش تجاری تبلو
نرم افزار هوش تجاری
آماتک -تبلو
آماتک- هوش تجاری
مشتریان تبلو
تبلو
هوش تجاری

Tableau Features

امکانات نرم افزار تبلو

نرم افزار هوش تجاری تبلو

Tableau Training

آموزش نرم افزار تبلو / سطح متوسط