بررسی لایسنس Tableau

SEO-Analysis-Welcome-Image

یکی از دغدغه های کاربران، نوع لایسنس، ولید بودن و نسخه Tableau است. شرکت تبلو با ارائه دو نوع لایسنس corebase و userbase شرایطی را فراهم نموده تا کاربران امکان انتخاب بهترین گزینه را برای شرایط موجود خود داشته باشند. در این مطلب سعی خواهیم نمود به سوالات فوق پاسخ دهیم.

– برای اینکار وارد نسخه تبلو سرور خود شوید (لاگین نمایید) و از منوی بالا سمت راست روی گزینه  help / about tableau server  کلیک نمایید.

 

سپس پنجره ایی باز می شود و ورژن را مشخص می کند.

برای بررسی نوع لایسنس از مسیر زیر اقدام نمایید:

از منوی بالا setting / licenses  را کلیک نمایید.

در صورتیکه لایسنس از نوع  Userbase باشد:

صفحه فوق ظاهر می شود. در لایسنس فوق بطور مشخص، ۲۰ لایسنس تهیه شده که ۴ تا کاربر جهت دسترسی به داشبوردها ساخته شده و ۱۶ تا کاربر دیگر می توان ساخت. اطلاعاتی همچون کد لایسنس، تاریخ اتمام پشتیبانی، تاریخ انقضا و در نهایت اعتبار لایسنس را نمایش می دهد.

در صورتیکه لایسنس از نوع  CoreBase باشد:

صفحه فوق ظاهر می شود. در لایسنس فوق بطور مشخص، ۱۶ هسته لایسنس تهیه شده که سرور فوق فقط ۸ تا هسته دارد و در صورت ارتقا سرور به ۱۶ هسته، امکان پردازش تا ۱۶ هسته فراهم می باشد. بقیه موارد آن مانند لایسنس Userbase است با این تفاوت که در لایسنس CoreBase می توان برخی از داشبوردها را مجوز مهمان یا guest داد تا بدون لاگین کردن بتوان داشبوردها را ملاحظه نمود. این قابلیت کمک می کند تا شما بتوانید داشبورد های خود را در سایت یا پورتال داخلی پابلیش کرده و کاربران بدون لاگین کردن، داشبوردها را ملاحظه کنند.

Tableau بدون محدودیت زمانی (Core-Base)