قابلیت های Tableau

انواع مدل های رگرسیون شامل linear , logarithmic , exponential , power , polynomial می باشد که می توانید در تحلیل ها از آنها استفاده نمایید.

با اضافه شدن این قابلیت می توانید انواع نمودار های مختلف را در tooltip داشبوردها و نمودارها نمایش دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا از ساخت شیت ها و داشبوردهای دیگر بی نیاز شوید و همه تحلیل های خود را در قالب یک نمودار ارائه دهید.

تکنولوژی جدید پردازش داده ها به نام Hyper، امکان ساخت فایل های اکسترکت شده را تا 3 برابر سریعتر و امکان پرس و جو در داده ها را تا 5 برابر سریعتر می کند.این نوآوری مختص داده های بزرگ و Big Data و تنوع منابع داده ایی است که به شما کمک می کند تا سریعتر از گذشته نسبت به تحلیل و آنالیز داده ها اقدام نمایید.

شرکت Tableau اقدام به اضافه نمودن این زبان به داخل نرم افزار نموده است بطوری که شما می توانید با استفاده از زبان پایتون داخل تبلو، نسبت به مدل سازی پیشرفته از جمله Predict customer churn , sentiment analysis نمود و این یکی از معجزات تبلو در حوزه هوش تجاری است که کم کم شما را بی نیاز از سایر تولز ها می نماید.

امکان اتصال به نرم افزار های arcgis , mapinfo جهت دسترسی و خواندن مستقیم فایل های shp , kml ,geojson فراهم شده است.بدین ترتیب می توان فایلهای فوق را که در قالب لایه های مکانی هستند، وارد نرم افزار Tableau نمود و زین پس تحلیل های مکانی و اطلاعاتی را بصورت بسیار کارامدتر انجام داد.در واقع شما می توانید polygon , lineرا در تبلو نمایش دهید. همچنین می توانید از نقشه های open street map یا mapbox استفاده کنید

با استفاده از این گزینه می توانید داشبوردهای ساخته شده را به نسخ قبلی تبلو مانند 10.4 و 10.3 و 10.2 ذخیره کنید.

یکی از دغدغه های کاربران ، آماده سازی داده ها است. فرض کنید داده های شما در یک اکسل یا یک دیتابیس است که اطلاعات فروش ماهانه در ۱۲ جدول یا شیت ذخیره شده و شما نمی خواهید در دیتابیس انها را ادغام کنید.برای این نیاز شما تبلو یک راه حل ساده پیشنهاد می دهد: union update بدین شکل که کلیه جداول را با استفاده از این ویژگی ترکیب می نمایید.

امکان خواندن فایل های json ,web api جهت واکشی داده های از سرویس های مختلف اینترنتی فراهم شده است.

بی شک یکی از پرکاربردترین تحلیل ها در هوش تجاری مربوط به همبستگی و کواریانس است.به عنوان مثال یک مدیر فروش علاقه مند است که ارتباط بین فروش تلویزیون و زیر تلویزیون را کشف و نسبت به ان برنامه ریزی کند.این سوال که ایا مشتریان با خرید محصول ۱، چه مقدار رغبت به خرید محصول ۲ دارند، براحتی و بدون هیچ گونه فرایند زمانبری، برای 132شما در تبلو فراهم شده است.

تبلو انواع خروجی از داشبوردها pdf , csv , access , excel , jpg ,crosstab , PowerPoint را در اختیار کاربران قرار می داد.

در نرم افزار تبلو می توان جداول و ویو های انواع دیتابیس ها را به هم متصل نمود. در این هنگام شما باید یک کلید مشترکی را بین جداول مشخص کنید.بعنوان مثال اگر در جدول ۱ فیلد نام و نام خانوادگی را به جدول ۲ وصل کنیم اما در جدول ۲ فیلد نام و نام خانوادگی جدا از هم و در قالب دو تا فیلد باشد، این ویزگی به شما کمک می کند تا براحتی دو جدول فوق را با شرایط فوق به هم متصل نمایید.

دیگران نگران فرمت تاریخ خود نباشید! با این ویژگی می توان انواع فرمت های تاریخ را به سیستم معرفی و از آن در تحلیل ها استفاده نمود.

یکی از الگوریتم های معروف و کاربردی در حوزه داده کاوی، کلاسترینگ یا خوشه بندی است. شما می توانید با تنها یک کلیک، داده های خود را خوشه بندی کنید.

وقتی از فیلد تاریخ استفاده می کنید بصورت هوشمند سال/فصل/ماه/روز/ساعت/دقیقه/ثانیه رو شناسایی کرده و با عبارت + و – می توانید به عمق یا به سطح بیایید.

برای بصری سازی بیشتر می توانید به ازا هر فیلد کمی از یک legend جداگانه استفاده کنید.

یکی از الگوریتم های معروف و کاربردی در حوزه داده کاوی، کلاسترینگ یا خوشه بندی است. شما می توانید با تنها یک کلیک، داده های خود را خوشه بندی کنید.

وقتی از فیلد تاریخ استفاده می کنید بصورت هوشمند سال/فصل/ماه/روز/ساعت/دقیقه/ثانیه رو شناسایی کرده و با عبارت + و – می توانید به عمق یا به سطح بیایید.

براحتی می توانید فیلتر های داشبورد خود را برای انواع منابع اطلاعاتی اعمال کنید.

امکان فراخوانی sp های دیتابیس های مختلف

یکی از قابلیتهای برجسته تبلو امکان ایجاد ارتباط یا join بین منابع اطلاعاتی مختلف است.فرض کنید می خواهید یک شیت از اکسل را به یک تیبل در اوراکل و به یک ویو در sql متصل کنید.قطعا در حالت عادی نیاز به ابزارهایی در حوزه تجمیع داده خواهید داشت.اما هم اکنون با این قابلیت براحتی می توانید منایع اطلاعاتی خود را صرفا با یک فیلد مشترک، به هم متصل نمایید.

با این قابلیت وقتی شما یک گزینه ای را سرچ می کنید بصورت زنده و لحظه ای می توانید مشخصات انرا در داشبورد ملاحظه کنید

یکی از امکانات ویژه این ورژن، اضافه شدن قابلیت پردازش زبان طبیعی NLP می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید سوالات خود را حتی بصورت فارسی! تایپ کرده و سپس داشبورد و نمودار آن بصورت اتوماتیک ساخته خواهد شد.

یکی از امکانات ویژه این ورژن، اضافه شدن قابلیت ورژنینگ است که شما می توانید کلیه سوابق داشبوردهایی که پابلیش کردید را ببنید و در صورن لزوم انها را فراخوانی نمایید.

تنها یکبار با تنظیم فونت و رنگ، کل داشبوردها و شیت های شما تغییر پیدا می کند.

ESRI Shapefiles, KML, GeoJSON, and MapInfo , Linear geometry,TopoJSON,Esri File Geodatabase ,multi-layer KML

در تبلو سرور قابلیت جدیدی اضافه شده که با استفاده از آن می توان به ازا هر داشبورد به تعداد دلخواه متریک ساخت. این متریک نمایانگر مقدار عددی و روند اطلاعات می باشد.

در نسخه جدید تبلو مدل داده جدیدی ارایه شده که در براحتی می توان منابع اطلاعاتی مختلف را با هم ترکیب کرد. این مدل داده از دو قسمت physical و logical تشکیل شده است.
در لایه منطقی logical ارتباط relationship بین جداول را مشخص می کنیم.در لایه فیزیکی physical مواردی همچون join و union و pivot را انجام می دهیم.در نسخ قبلی دیتامدل فقط در لایه فیزیکی بود .در مدل داده جدید امکان طراحی star و snowflakeوجود دارد.

امکان طراحی اتوماتیک داشبوردها برای نسخه موبایل و بصورت ریسپانسیو

امکان نمایش داشبوردها در تولتیپ

با استفاده از قابلیت می توان تعیین نمود در صورتی که نمودار مورد نظر از عددی تعیین شده عبور کرد برای کاربران ایمیلی ارسال شود

با اتصال به اکتیودایرکتوری کلیه کاربران و گروه های کاری را می توان از آن استخراج نمود و نیازی به تعریف کاربر جدید نخواهد بود.

امکان محاسبه بین دو نقطه مکانی و همچنین محاسبه مساحت پلیگون ها و لایه های مکانی

شما با این قابلیت می توانید بطور اتوماتیک داشبوردها را برای موبایل و تبلت ساخته خواهد شد.

در صورتیکه چند لایه مکانی را در شیت استفاده کرده باشیم، می توان آنها را فعال و غیر فعال نمود.

Explain Data بر اساس مدل های آماری پیشرفته ، روابط بین آیتم انتخاب شده را آشکار می سازد. با استفاده از این قابلیت حقایق جالبی از داده ها و روابط آنها آشکار خواهد شد.