3 نکته برای یافتن استعدادهای تحلیلی

data culture

یکی از ماموریت‌های شرکت آماتک کمک به سازمان‌ها برای هوشمند سازی کسب و کار در راستای ایجاد فرهنگ داده محور است. در این مقاله نکاتی برای یافتن استعدادهای تحلیلی در سازمان‌ها برای کمک به تجزیه و تحلیل داده‌ها آورده شده است.

مهارت های مربوط به داده تقاضای زیادی دارند. طبق یک مطالعه جدیدIDC ، مشاغلی که به مهارت های دیجیتالی، به ویژه تجزیه و تحلیل و ویژوال کردن داده ها نیاز دارند، در پنج سال آینده 10 درصد رشد خواهند کرد و از 27 درصد به 37 درصد افزایش خواهند یافت. هرچند داده ها به خودی خود موفقیت را تضمین نمی کنند، نحوه استفاده و تفکر یک سازمان در مورد داده‌ها می‌تواند باعث ایجاد مزیت رقابتی شود.
در گزارش جدید IDC که به سفارش شرکت تبلو نوشته شده است نشان می‌دهد که شرکت‌هایی با فرهنگ داده قوی، احتمال بیشتری برای افزایش سود و حفظ مشتریان و کارمندان دارند.
تحقیقات IDC نشان می دهد که تنها 33 درصد از کارمندان با استفاده از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل داده ها برای حمایت از تصمیمات خود راحت هستند و در حالی که 83 درصد از مدیران عامل می‌خواهند سازمانشان بیشتر مبتنی بر داده‌ها باشد، تنها 25 درصد از آن‌ها به داده‌ها برای تصمیم‌گیری‌های اصلی و اطلاع‌رسانی رویکرد کلی خود برای کار متکی هستند.

تنها 33 درصد از کارمندان با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها برای حمایت از تصمیمات خود راحت هستند

این شکاف علاوه بر فقدان مهارت‌های داده‌ای ناشی از نحوه تفکر و رویکرد سازمان‌ها در مورد داده ها و تحلیل‌ها است.
در اینجا سه نکته برای یافتن منابع، جذب و حفظ استعدادهای تحلیلی وجود دارد و در عین حال سازمان شما را برای ایجاد فرهنگ ‌داده بادوام توانمند می‌کند.

1. بدانید که چگونه استعدادهای جدید بر فرهنگ داده سازمان شما تأثیر می‌گذارد

ابتدا تعیین کنید که سازمان شما چقدر در مسیر فرهنگ داده خود قرار دارد و مراحل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک سازمان مبتنی بر داده را مشخص کنید.
اگر شکاف‌های استخدام را بدون چشم‌انداز واحدی درباره نحوه استفاده آن افراد از داده‌ها برای تصمیم‌گیری پر کنید، ممکن است مقیاس‌گذاری برایتان دشوار باشد. برای اینکه منابع اضافی لازم برای ایجاد یک سازمان انعطاف‌پذیر و مبتنی بر داده‌ها را به بهترین شکل بشناسید، با تمرکز بر رفتارها و طرز تفکر فرهنگ داده محور شروع کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا:
معیارهای رهبری را با اولویت های کسب و کار هماهنگ کنید
منابع داده برای رسیدگی به نقاط تصمیم گیری حیاتی ایجاد کنید
با موارد استفاده خاص، ارزش را افزایش دهید
کشف گسترده داده ها را ترویج دهید
با انتقال نیاز خود به افراد با استعدادهای تحلیلی برای ایجاد فرهنگ داده محور، نه تنها یک مورد قوی‌تر برای منابع بیشتر ایجاد می‌کنید، بلکه به کارکنان آینده کمک می‌کنید تا درک کنند که چگونه بر موفقیت سازمان در جهت هوشمندسازی کسب و کار تأثیر می‌گذارند.

2. با یک پروژه خاص شروع کنید

سازمان‌ها اغلب برای یک چالش خاص به کمک نیاز دارند – چه تجزیه و تحلیل کمپین دیجیتال برای بخش بازاریابی، تجزیه و تحلیل داده‌های روز کاری برای یک رهبر منابع انسانی، یا کارت امتیازی KPI برای مدیران فروش برای برقراری ارتباط با اهداف عملکرد فروش به شرکت. از همین جاها شروع کنید. با شناسایی دقیق پروژه‌های کلیدی و محصولات قابل تحویل خاص، می‌توان امنیت منابع را آسان‌تر کرد. البته همیشه آنقدرها هم مشخص یا آسان نیست. نیازهای تجزیه و تحلیل بستگی به جایی دارد که سازمان در مسیر ایجاد فرهنگ داده قرار دارد.

3. نحوه استخدام خود را دوباره بررسی کنید و برای گرفتن فریلنسرها هم آماده باشید

کارکنان دائما در حال ارزیابی مجدد روابط خود با کار هستند. برخی در حال بررسی فرصت‌های فریلنسری هستند که انعطاف‌پذیری و آزادی را فراهم می‌کنند – تغییری که نیروی کار را تغییر می‌دهد. طبق داده‌های اتحادیه فریلنسرها و Upwork، حدود 35 درصد از کارگران آمریکایی در سال 2019 در برخی از ظرفیت‌ها شغل آزاد داشتند. برای بهره برداری از این استعدادهای مستقل و پروژه محور، مشاهده نمونه کارها از پروژه های مرتبط به شما امکان می دهد ارزیابی کنید که آیا تخصص یک فرد با نیازهای کسب و کار شما مطابقت دارد یا خیر. یافتن تخصص تجزیه و تحلیل هرگز آسان نبوده است. شما می توانید بیش از 5 میلیون تصویرسازی تعاملی ساخته شده توسط بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان را در Tableau Public کاوش کنید تا ستاره داده های بعدی خود را پیدا کرده و به خدمت بگیرید. با سر زدن به پروفایل نویسنده ها در تبلو و با کلیک روی دکمه “مرا استخدام کنید” به راحتی می توانید با افراد متخصص ارتباط بگیرید و در مورد فرصت‌های شغلی صحبت کنید.


پروفایل تبلو

منبع: https://www.tableau.com/