استفاده از هوش مصنوعی Aible در نرم افزار Tableau

در نرم افزار Tableau داشبوردهای خود را با استفاده از Aible با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین دنیای واقعی ترکیب کنید.

هوش مصنوعی گام بعدی برای استفاده از داده و کسب اطلاعات ارزشمند از آن است. این پدیده نه تنها به کسب و کارها کمک می‌کند که شرایط تجاری جاری را بهتر درک کنند، بلکه کمک خواهد کرد که وقایع آینده را پیش‌بینی کنند و بر اساس آن تصمیم‌گیری نمایند. امروزه بسیاری از کاربران تجاری و تحلیل‌گران بدون دانش رسمی علم داده، از قدرت پیش‌بینی هوش مصنوعی از طریق آنچه به عنوان تجزیه و تحلیل افزوده شناخته می‌شود، استفاده می‌کنند. با اتوماتیک شدن فرآیند یادگیری ماشین، ساخت مدل به طیف وسیع‌تری از کاربران از جمله افراد تجاری، تحلیل‌گران و توسعه‌گران گسترش می‌یابد.

Tableau و Aible راهی عالی برای ایجاد تحول در داده شما با استفاده از AI و ایجاد تجربه بی‌نظیر AI + BI هستند. Extension Aible در نرم افزار Tableau به کاربران این امکان را می‌دهد تا در عرض چند دقیقه مستقیما مدل‌های پیش‌بینی کننده هوش مصنوعی در داخل نرم افزار Tableauبسازند. با تعداد اندکی کلیک ،Aible از کتابخانه یادگیری ماشین خود برای تحلیل داده شما استفاده کرده، الگوهای پنهان را شناسایی و یک بینش تجاری پیش‌بینی کننده را ارائه می‌دهد. از فناوری تجزیه و تحلیل بصری Tableau استفاده کنید و از دیدگاه‌های مختلفی که ممکن است برای کسب و کارتان وجود داشته باشد استفاده کنید، در این حالت نتیجه تحلیل سریع‌تر و تصمیم‌گیری بهتر خواهد بود.

الگوریتم‌های یادگیری ماشین Aible از منابع داده شرکت برای ارائه پیشنهادات خاص استفاده می‌کنند. با استفاده از Aible می‌توانید مدل‌های هوش مصنوعی، پیش‌بینی‌ها و پیشنهادات آن را مستقیما در داشبورد Tableau قرار دهید. بیایید به یک نمونه استفاده از Aible برای بهینه‌سازی فرصت فروش نگاهی بیندازیم.

قابلیت هوش مصنوعی در تبلو

در این مثال از داشبورد نرم افزار Tableau که پیش‌بینی‌های Aible به آن افزوده شده است، باید به چند نکته توجه کرد:

  • رنگ بنفش در نمودار میله‌ای فرصت‌هایی هستند که مدل‌های یادگیری ماشینی Aible ، برای آنها با توجه به پایاپایی هزینه و سود و محدودیت‌های ظرفیت کسب و کار، سودآوری پیش‌بینی کرده است. رنگ خاکستری روی میله‌ها معاملاتی هستند که مدل‌های Aible تشخیص داده‌اند دنبال کردن آنها سودی به همراه ندارد.
  • نمودار پراکندگی هر فرصت سودآوری را که Aible شناسایی کرده است، با رنگ‌ بندی نوع مشتریان نشان می‌دهد. با کلیک روی هر نقطه، یک پنجره را مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد مشتری هدف چه کسی است، ارزش معامله چه میزان است، عوامل بهبود و یا کاهش احتمال فروش کدام‌ها هستند و مهمتر از همه راهکار پیشنهادی چه چیزی است و اینکه آیا این معامله را دنبال کنیم یا خیر؟
  • پنجره سمت راست، پسوند Aible در حال کار کردن را نشان می‌دهد. در این مثال کاربر یک سناریوی what-if را بر اساس چهار مدل محرک اجرا می‌کند: نوع مشتری (موجود)، منطقه، اندازه شرکت (بزرگ)، و نوع معامله (تجدید). در زیر آن، کاربر با تنظیم روز تماس فروشنده، بهینه‌سازی را انتخاب کرده است.

ساخت مدل‌های AI و اجرای تحلیل what-if

می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر شروع به ساخت مدل‌ها و ایجاد سناریو‌های what-if در کنار داشبوردهای خود کنید. داشبورد نشان داده شده در مثال زیر، کمپین بازاریابی مستقیم بانک برای سپرده‌های مدت‌دار جدید است. سمت راست داشبورد یک افزونه Aible را نشان می‌دهد که در آن می‌توانید مدل‌ها و سناریوهای what-if را اجرا کنید.

در ابتدا داده‌هایی که می‌خواهید برای ساخت یک مدل استفاده کنید را انتخاب کنید. می‌توانید از منابع داده Tableau استفاده کنید و یا یک فایل csv را آپلود کنید، همانطور که در ادامه نشان داده شده است.

استفاده از هوش مصنوعی در تبلو

سپس نسبت هزینه‌ای که کاملا با مورد استفاده شما مطابقت دارد انتخاب کنید. اگر از نسبت هزینه مطمئن نیستید، می‌توانید با گزینه نسبت بدون هزینه (no cost ratio) شروع کنید.

aible و tableau

در گام بعد، می‌توانید پیش‌بینی کننده‌های مدل و گزینه ایجاد سناریوهای what-if را مشاهده کنید.

ستون و مقادیر سناریوی what-if را می‌توان از پیش‌بینی‌ها مطابق شکل زیر انتخاب کرد. در مثال داده شده، کاربر در تلاش است تا با استفاده از ماه تماس (آگوست)، آخرین مدت تماس (5)، و عنوان شغل (SVP) یک سناریوی what-if ایجاد کند، به طوری که روز تماس بهینه شود.

نرم افزار تبلو و قابلیت های هوش مصنوعی

همانطور که در مثال نشان داده شده است، مدل پیشنهاد می‌کند که اقدامی انجام دهید و روز تماس بهینه می‌شود. با انتخاب گزینه ” Edditing What If “، می‌توانید چند تجزیه و تحلیل what-if را انجام دهید.

Aible مجموعه‌ای از مدل‌ها را ارائه می‌دهد که با واقعیت‌های مختلف تجاری تنظیم شده‌اند نه یک مدل واحد. با رویکرد portfolio مدل‌ها را می‌توان برای طیف گسترده‌ای از عوامل مانند مناطق مختلف جغرافیایی، بخش‌ها، محصولات یا کمپین‌های بازاریابی تخصصی کرد. با تولید داده‌های جدید، برخی از مدل‌هایی که عملکرد خوبی داشتند ممکن است شروع به زوال کنند، در حالی که مدل دیگری ممکن است بهبود سریعی را نشان دهد. Aible بهترین هوش مصنوعی را برای هزاران واقعیت تجاری بالقوه از قبل محاسبه می‌کند و یک مرز کارآمد از مدل‌های هوش مصنوعی ایجاد می‌کند که بهترین مدل را برای هر موقعیت تجاری تضمین می‌کند.

با افزونه Aible در نرم افزار Tableau شروع کنید

Tableau و Aible در کنار هم ابزار قدرتمندی را ارائه می‌دهند که به کسب و کارها امکان می‌دهد ارزش داده‌های خود را آشکار کرده و تحول دیجیتال را تسریع کنند. بینش‌ها و توصیه‌های بصری هوش مصنوعی تعبیه شده در نرم افزار Tableau آنچه را که کاربر از هوش مصنوعی می‌خواهد ارائه می‌دهد: تصمیمات مبتنی بر داده که منجر به نتایج کسب و کار بهتر می‌شود.

برای شروع، افزونه داشبورد Aible را از Tableau Exchange دانلود کنید. سپس، پسوند Aible را به داشبورد Tableau خود اضافه کنید. در داشبورد، در قسمت Objects، Extension را انتخاب کنید و آن را به داشبورد بکشید.

در کادر « Choose an Extension»، روی « My Extensions» کلیک کنید و به فایل trex. که قبلاً دانلود کرده‌اید بروید. برای اطلاعات بیشتر در مورد افزونه‌های داشبورد، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.