بصورت رایگان در نسخه دمو تبلو سرور ثبت نام کرده و سپس با نام کاربری و رمز عبور ارایه شده، وارد پنل خود شوید!

یکی از دغدغه های کاربران، نوع لایسنس ، ولید بودن و نسخه Tableau است. شرکت تبلو با ارائه دو نوع لایسنس corebase  و userbase  شرایطی را فراهم نموده تا کاربران امکان انتخاب بهترین گزینه را برای شرایط موجود خود داشته باشند. در این مطلب سعی خواهیم نمود به سوالات فوق پاسخ دهیم.

برای اینکار وارد نسخه تبلو سرور خود شوید (لاگین نمایید) و از منو بالا سمت راست روی گزینه  help / about tableau server   کلیک نمایید.

سپس پنجره ایی باز می شود و ورژن را مشخص می کند.

برای بررسی نوع لایسنس از مسیر زیر اقدام نمایید:

از منو بالا setting / licenses  را کلیک نمایید.

در صورتیکه لایسنس از نوع  Userbase باشد

صفحه فوق ظاهر می شود.در لایسنس فوق بطور مشخص، 20 لایسنس تهیه شده که 4 تا کاربر جهت دسترسی به داشبوردها ساخته شده و 16 تا کاربر دیگر می توان ساخت.اطلاعاتی همچون کد لایسنس، تاریخ اتمام پشتیبانی، تاریخ انقضا  و در نهایت اعتبار لایسنس را نمایش می دهد.

 

در صورتیکه لایسنس از نوع  CoreBase باشد

 

صفحه فوق ظاهر می شود.در لایسنس فوق بطور مشخص، 16 هسته لایسنس تهیه شده که سرور فوق فقط 8 تا هسته دارد و در صورت ارتقا سرور به 16 هسته، امکان پردازش تا 16 هسته فراهم می باشد.

بقیه موارد آن مانند لایسنس Userbase است با این تفاوت که در لایسنس CoreBase می توان برخی از داشبوردها را پرمیشن مهمان یا guest  داد تا بدون لاگین کردن بتوان داشبورد ها را ملاحظه نمود. این قابلیت کمک می کند تا شما بتوانید داشبورد های خود را در سایت یا پورتال داخلی پابلیش کرده و کاربران بدون لاگین کردن، داشبوردها را ملاحظه کنند.