بصورت رایگان در نسخه دمو تبلو سرور ثبت نام کرده و سپس با نام کاربری و رمز عبور ارایه شده، وارد پنل خود شوید!

نرم افزار Tableau به افراد در شناسایی و درک داده ها یاری میرساند. هماکنون بیش از 70000 سازمان در گوشه و کنار جهان از این نرم افزار استفاده میکنند. نرم افزار Tableau تجزیه و تحلیل سریع و اطلاعات کسب و کار شما را در سطح بالایی ، فرآهم میآورد. با این نرم افزار میتوان در عرض چند دقیقه یک سری تصویرسازی ها (visualizations) را انجام داد و با دیگران به اشتراک گذاشت.

نتیجه ی استفاده ی از این نرم افزار چیست؟ با بررسی سریع داده ها و بدون نیاز به برنامه نویسی خواهید توانست به پاسخ های موردنیاز دست یابید.

چه کسانی از Tableau استفاده میکنند؟

بیش از 54000 مشتری از این نرم افزار استفاده میکنند و جالب توجه اینکه، این تعداد روز به روز رو به افزایش است. با بررسی بیشتر خواهید توانست از نحوه ی استفاده ای این نرم افزار مطلع شوید.

نرم افزار Tableau به افراد کمک میکند تا داده ها را بررسی کرده و درک کنند. این نرم افزار سرعت تجزیه و تحلیل، تجسم سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات را افزایش میدهد. بیش از 54000 مشتری در سطح جهان با استفاده از Tableau نتایجی سریعتر حاصل میکنند. و ده ها هزار کاربر از Tableau Public برای به اشتراک گذاری بلاگ ها و وبسایت هایشان استفاده میکنند.

InterWorks که اولین و مهمترین شریک تجاری Tableau محسوب میشود بیش از هر شرکت یا شخص دیگری نسبت به نحوه ی عملکرد این نرم افزار واقف است. ما بواسطه ی آموزش های تخصصی و نیز مشاوره های مشتری محورانه توانسته اییم به سازمانهایی نظیر facebook ، google، Nike، yahoo، apple و .. کمک کنیم که بتوانند از این نرم افزار بهره مند شده، نتایج فوق العاده ای حاصل نمایند.

 

ما به افراد کمک میکنیم که داده ها را بررسی و درک کنند. این جمله دربرگیرنده ی هر آنچه ما انجام میدهیم، است. در سال 2020 در سطح جهان 50 برابر اطلاعاتی که در سال 2011 تولید میشود تولید خواهد شد و میزان منابع داده 75 برابر بیشتر خواهد بود. این داده ها دریچه ای از فرصت های رشد و تعالی را پیش روی بشریت خواهد گشود. ولی جهت استفاده ی بهینه از این فرصت ها باید توان استفاده از داده را داشت. Tableau یعنی همین؛ چیزیکه در این وهله از توسعه ی فناوری اطلاعات به کار شما میآید.

نرم افزار Tableau نحوه ی استفاده ی اطلاعات توسط مردم را متحول کرده اند؛ سیری که همچنان ادامه دار است. کار ما تسهیل و تسریع تجزیه و تحلیل داده ها بنوعی جالب و کارآمد است. این نرم افزار به کار همه در همه جای جهان خواهد آمد.

 

فناوری های بکار رفته

صرفا داشتن ماموریت و وظیفه حائز اهمیت کافی نیست. باید ایده و فناوریهای متناسب را نیز داشته باشیم. در اینجا VizQL است که به کار خواهد آمد. این زبان جستجوی بصری کارهای drag-and-drop را به جستجوهای داده تبدیل کرده و سپس بصورت بصری ارائه میدهد. VizQL دستاوردهای فوق العاده ای داشته است و به شخص این امکان را میدهد که با ساده کردن پیچیدگی جستجو و تجزیه و تحلیل داده ها را بررسی و درک کند.

نتیجه چیست؟ افراد میتوانند به همان سرعتی که به سوالات فکر میکنند به آنها پاسخ دهند. باور ما این است که VizQL پیشرفتی قابل توجه در حوزه ی تجزیه و تحلیل داده و تصویرسازی است.

صرفا نظر ما این نیست مثلا Jim Gray که فردی شناخته شده ای در حوزه ی پایگاه های داده است درباره ی VizQL در مطالعه ای چنین مینویسد: "وقتی میخواهید از صفحه ی گسترده ای مانند اکسل ، نموداری بکشید و حس میکنید که کار خسته کننده و سختی هست، آنجاست که به ارزش چنین چارچوبی پی خواهید برد؛ این چارچوب به کاربران این امکان را میدهد که به راحتی از پایگاه های داده ی چندبُعدی ، نمودارهای فوق العاده ای طراحی کنند."

 

نرم افزار تبلو tableau

 

ماشین جستجوی زنده - Live Query Engine

ماشین جستجوی زنده ی Tableau اولین فناوری است که به شخص امکان جستجوی پایگاه ها (databases)، مکعب ها(cubes)، انبارها(warehouses)، منابع ابری داده(Cloud sources) و حتی Hadoop را بدون نیاز به برنامه نویسی ، فراهم می سازد. این ماشین امکان جستجوی منابع داده ی معکوس را با واسط کاربری point-and-click فراهم آورده است.

کاربر صرفا با چند کلیک میتواند به حجم های مختلف داده ها دسترسی یابد. همچنین دسترسی و ترکیب داده ها برای افراد مبتدی خیلی آسانتر میشود.

 

نرم افزار تبلو tableau

 

ماشین داده های حافظه - In-Memory Data Engine

سرعت باورنکردنی

وقتی منابع داده کُند هستند یا متناسب با کار ما نمیباشند ماشین داده ی Tableau به کمک ما می آید. این فناوری پیشرفتی در تجزیه و تحلیل پایگاه داده ی موجود در حافظه است؛ بدین وسیله خواهیم توانست بر محدودیت های موجود فائق آییم. این ماشین در تمامی کامیپوترهای معمولی قابل اجرا بوده و از همه ی ظرفیت های حافظه ی موجود میتواند استفاده کند. از اینرو دیگر تجزیه و تحلیل سریع داده های بزرگ غیرممکن نیست. این امکان برای هرکسی فرآهم آمده است.

 

نرم افزار تبلو tableau

Tableau Mobile

داده های در دسترس

هوش تجاری دربستر موبایل اساسا با هوش تجاری قدیمی تفاوت دارد. چراکه وسیله ها متفاوت هستند(تبلت و دسکتاپ)؛ از اینرو نیازها تفاوت کرده و حوزه ی توجه مخاطب نیز فرق میکند. امکان تجزیه و تحلیل موبایل مزیت های فوق العاده ای دارد.

موبایل ها از هم مجزا نیست. با کمک Tableau مردم میتوانند داشبوردها و تصویرسازی هایی را داشته باشند که در تمامی تبلت ها، اسمارت فونها و لپ تاپ ها قابل استفاده است. نرم افزار Tableau وسایل مختلفی را شناسای کرده و کارکرد را به اوج میرساند.

این نرم افزار به منابع زنده متصل بوده و واکنش گر است؛ از اینرو با تماس، سوایپ یا تپینگ براحتی اطلاعات را ارائه میدهد. Tableau Mobile به افرادی که ساکن نیستند و در حال حرکت اند امکان استفاده از داده های خود را میدهد.

 

Tableau توسط سه نفر در دانشگاه استانفورد ارائه شده است

این نرم افزار توسط یک دانشمند علوم کامپیوتری، یک پرفسور شناخته شده، و یک مدیر تجاری باهوش ارائه شد. آنان سعی داشتند که یکی از مهمترین مشکلات پیش رو در عرصه ی نرم افزار را حل کنند یعنی بتوانند داده ها را برای آدم های عادی قابل درک بنمایند.

نرم افزار تبلو tableau

 

داده های آزاد

ما بر این باوریم که تجزیه و تحلیل داده ها برای همه آسان باشد. از اینرو بر آن شدیم که محصولاتی سهل الاستفاده و جذاب طراحی کنیم که به مردم در مدیریت داده ها کمک شایانی میکنند. لذا با این داده ها میتوانیم به قله ها دست یابیم و بر این حوزه تاثیر بسزایی بگذاریم.

داده ها باید آزاد باشند یعنی در دسترس همه ی آنهاییکه بدان تمایل دارند قرار داده شوند. کشف و به اشتراک گذاری این داده ها باید آسان گردد. ولی چرا اینگونه نیست؟ چون استفاده از خیلی از نرم افزارهای موجود در این رابطه که برای دسترسی و درک داده ها هستند سخت میباشد. سالهای متمادی است که داده ها در اسکریپت ها و کدها هستند و امکان دسترسی آسان برای همه وجود ندارد.

ولی حال دیگر همه چیز تغییر کرده است. حال شخص گزینه ی دیگری نیز دارد. دیگر داد ها آزاد شده اند و در اختیار همگانند.

نرم افزار تبلو tableau

 

افزایش دامنه ی اختیارات افراد

وقتی شرکتی ابزار تجزیه و تحلیل متفاوتی را به مردم ارائه کند دیگر شرایط فرق میکند. ابزاری که ما ارائه کرده اییم با قابلیت بالا و قدرتمند است. اشخاش این امکان را یافته اند که سازمانهای خود را به سمتی و بگونه ای هدایت کنند که قبلا هرگز نمیتوانستند. حال دیگر آنها تماما قادرند به خلاقیت و پیشرفت بپردازند.

متاسفانه اکثر محصولات تجزیه و تحلیل تجاری برای کنترل و انحصار داده ها طراحی شدند و نه همگانی کردن آن. در نتیجه کارکنان اکثر شرکت ها کاملا به متخصصان IT وابسته اند. آنها قادر نیستند با آنها براحتی کار کنند.

این گونه محصولات مزیت های بالایی نمیتوانند داشته باشند. ما آنجا میتوانیم به خود ببالیم که به افراد توانایی اندیشیدن، تصمیم گرفتن را بدهیم.

نرم افزار تبلو tableau

 

طراحی مناسب همگان

طراحی محصولات ما به گونه ای است که نیازهای افراد عادی را در آن مدنظر قرار داده اییم. این افراد برای شرکتهای بزرگ و کوچک و سازمانهای دولتی و غیرانتقاعی کار میکنند، دانشجو، محقق و صاحب کسب و کار و یا هر کس دیگری میتوانند باشند.

محصولاتمان را بکلی و از نو طراحی میکنیم و در این پروسه کاربر در اولویت اول قرار دارد. از گذشته به سرعت فاصله میگیریم و روشی نو در تجزیه و تحلیل داده ها پی میریزیم و این اساس هر آنچه ما انجام میدهیم، است.

تا حال به کجا رسیده اییم و چه نتیجه ای عایدمان شده است؟ همه ی افراد از هر صنعت و حوزه ای به محصول ما علاقه نشان میدهند. چراکه هرآنچه را میخواهید درک کنید صرفا با نگاه کردن میتوانید.

نرم افزار تبلو tableau

 

دانشی بی نقص

برای ساختن هر نرم افزار فوق العاده ای نیاز به دانش متناسب آنیم. ما صرفا با حدس و گمان کار نمیکنیم و به این نکته باور داریم که استفاده از مشخصه ای خاص و مفید در نرم افزار میتواند در نهایت موجب تسریع و تسهیل تجزیه و تحلیل شود. ما بر اساس آزمایش ها و تحقیقات خود عمل میکنیم.

 

ترکیب گرافیک و پایگاه های داده

فناوری اصلی مورد استفاده در نرم افزار تبلو Tableau یعنی VizQL نه فقط پیشرفتی در ادغام هر چه بیشتر گرافیک و پایگاه داده است بلکه مطالعه ای موردی در نحوه ی استفاده از بهترین اقدامات برای افزایش درک افراد است. عمل drag-and-drop برای جستجوی پایگاه داده انجام میشود و بصورت تصویرسازی های زیبایی دیده میشود.

این ساختار کاملا جدید، همان کاری را با داده ها بصورت بصری میکند که SQL با داده ها بصورت متنی میکرد. در واقع VizQL نوع سطح بالایی از تصویرسازی های مفید و پیشرفته است. افراد با استفاده از واسط کاربری واحدی به گستره ای وسیعی از سوالات پاسخ میگویند.

نرم افزار تبلو tableau

اصول درک بصری

در طراحی محصولمان به فاکتورهای ادراکی و شناختی توجه داشته اییم. تمامی جوانب تجزیه و تحلیل بصری را به اندازه ی قابل توجهی مدنظر قرار داده اییم.

در رابطه با انتخاب رنگ با کمک یکی از برجسته ترین متخصصان شناخت رنگ به طراحی پالت های رنگ محصول مان مبادرت کرده اییم. برای رمزگذاری نحوه ی ارائه ی اشکال به مطالعه و بررسی راجع به درک انسان از اشکال و .. پرداخته اییم. طرح هایی کاملا متناسب ارائه کرده اییم. چون طرح های آنلاین موجود به کار تجزیه و تحلیل داده نمیآیند.

چرا اینقدر به این امر تمایل نشان میدهیم؟ چون با ارائه ی بصری مناسب هست که شخص درک مناسبی حاصل میکند. با تجزیه و تحلیل بصری تجربه ی توصیفی برای مردم عادی فرآهم میآید تا بتوانند براحتی به سوالات پاسخ بگویند.

نرم افزار تبلو tableau

چرخه ی تجزیه و تحلیل بصری

ما نحوه ی پاسخگویی به سوال، تجزیه و تحلیل داده برای یافتن پاسخ، و سپس پاسخ به سوال بعدی توسط افراد را مورد مطالعه قرار میدهیم. اسم این کارمان را "چرخه ی تجزیه و تحلیل بصری" گذاشته اییم. پروسه ای تکرار شونده و غیرخطی که طی آن افراد سوال میپرسند، به جستجوی داده ها میپردازند، تصویرسازی میکنند و سوالات جدیدی را مییابند.

خیلی کم پیش میآید که این پروسه پیوسته باشد. داشتن نگاه معینی از داده ها منجر به تولید سوالات بیشتری میشود و احتمال دارد نیاز به داده های بیشتری باشد. آگاهی نسبت به امری ممکن است وظیفه ی دومی را ایجاب کند و عمل دوم محتملا نیاز به تصویرسازی جدیدی خواهد داشت.

طراحی محصولات ما به گونه ای است که چرخه ی تجزیه و تحلیل بصری بهتر و بهتر میشود. و افراد راحت میتواند از محصولات استفاده کنند. فناوری Show Me™ ما که حق انحصاری آنرا نیز دارا هستیم بهترین راه برای تصویرسازی داده است. این فناوری مبتنی بر مدل های اکتشافی میباشد که طی سالها مطالعه حاصل آمده است. نرم افزار تبلو Tableau نوع درستی از تصویرسازی را بر اساس انواع داده ها و مسئله برای ما فرآهم آورده است.

ما میدانیم که فکر کردن راجع به داده ها، سخت و پیچیده است. هدفمان این بوده که به افراد کمک کنیم به همان سرعتی به سوالات پاسخ دهند که بدانها فکر میکنند.