بصورت رایگان در نسخه دمو تبلو سرور ثبت نام کرده و سپس با نام کاربری و رمز عبور ارایه شده، وارد پنل خود شوید!

 

 

برای 5 سال متوالی نرم افزار تبلو Tableau ، حائز رتبه ی برتر شد.

 

گزارش سالانه ی گارتنر راجع به نرم افزارهای هوش تجاری حائز اهمیت است، چراکه انعکاسی از تغییرات و نوآوریهای بازار میباشد. در نمودار بالا جایگاه هر شرکت در حوزه ی تجزیه و تحلیل تجاری نسبت به رقبا دیده میشود. برای چهار سال نرم افزار Tableau مفتخر است که در از همه جلوتر قرار دارد. امسال موسسه تحقیقاتی گارتنر، این نرم افزار را در بالاترین جایگاه قرار داد.

 

مشتری ها در بازار هوش تجاری محصولاتی را نیاز دارند که سهل الاستفاده تر، قابل دسترسی برای همگان، و قابل ادغام با سیستم های موجود باشد. تبلو مشتاقانه در این حوزه ها دست به نوآوری های قابل توجهی زده است؛ شرکت تبلو مفتخر است که گارتنر عملکرد آن را بعنوان پیشرو این عرصه در سال 2018 را تایید کرده است.

 

البته کار ما و طراحی ما فراتر از این حرفهاست. در ماه های اینده، نسخ جدیدی عرضه خواهد شد؛ در این بسته ی نرم افزاری چندین نوآوری جدید وجود دارد که به شخص جهت دیدن و درک داده ها کمک میکنند. طی چندین سال بعد به R&D توجه ویژه ایی خواهیم داشت و نوآوریهایی عرضه میکنیم که مشتریهایمان از ما میخواهند. با این سرمایه گذاریهاست که در سالهای آتی باز هم در این عرصه پیش رو خواهیم ماند.

در حال حاضر با مطرح شدن پلت فرم های فناوری اطلاعات که امکان تجزیه و تحلیل و نیل به سود تجاری بیشتر را فراهم آورده اند، دیگر روشهای سنتی مدیران بازارهای سرمایه و تجارت کارآمد نیستند. البته باید به این نکته توجه لازم را داشت که مدیران سنتی چگونه از سرمایه گذاری های خود نتایج مثبت میگرفتند و در عین حال مشتری بیشتری جذب میکردند.

 

 

Tableau

با قابلیت های مبتنی بر تصویر جهت شناسایی داده ها، دیگر کاربران کسب و کار بدون نیاز به مهارت و تخصص بالای فناوری اطلاعات، میتوانند با استفاده از یک پلت فرم BI، به ساخت و طراحی داشبوردهای مدیریتی بپردازند. افزایش درآمد Tableau طی چند سال اخیر خیلی سریع از مرزهای 100، 200 و 300 میلیون دلار گذشته هست که اصلا قابل مقایسه با بقیه ی رقبا در عرصه ی فناوری و نرم افزار نیست. Tableau قابلیت بالایی در اجرای امور مربوطه دارد که به سبب بکارگیری موفق استراتژی "land and expand" توسط شرکت هست که موجبات ترقی هرچه بیشتر را فرآهم آورده است. خیلی از مشتریها روز به روز، شاهد افزایش استفاده ی نرم افزار Tableau در سازمانهایشان هستند. باید الزاماتی که استفاده ی از Tableau میطلبد را در مدل های مدیریت اطلاعات و زیرساخت های اطلاعاتی رعایت کنند.انتظار میرود که این نرم افزار روز به روز توسعه یابد و طی سالهای آتی در عرصه ی در سطح جهان بیشتر و بیشتر نمود پیدا کند.

 

قابلیت ها

در این نرم افزار کشف داده ها از نو تعریف میشود و توجه مضاعفی بر دیدن و درک داده ها وجود دارد. در حال حاضر Tableau در بازار نرم افزار پیشرو تلقی میشود. این چارچوب نرم افزاری رقبای فراوانی دارد که هر یک درصدد پیشی گرفتن از دیگری است. این رقبا از گسترش Tableau هراس داشته و دوست ندارند این نرم افزار به بازارهای آنان دست یازد.

Tableau بعنوان ارایه کننده نرم افزار هوش تجاری برتر در این حوزه قرار گرفته است که به سبب قابلیت های خاص آن در شناسایی غیرانحصاری و مدیریت شده ی داده ها میباشد. داشبوردهای تحلیلی، تشریح داده ها، ترکیب داده ، و استفاده ی از cloud، قابلیت های این نرم افزار هستند. جستجوی مستقیم Tableau به گستره ی وسیعی از منابع داده ی SQL و MDX و نیز یک تعداد از توزیعات Hadoop، پشتیبانی از برای Google BigQuery، Salesforce، و Google Analytics دسترسی دارد. اینها قابلیت های خاص این پلت فرم هستند. در نتیجه مشتریها نیاز به فضای حافظه ی کمتری دارند درحالیکه حجم داده های مورد تجزیه و تحلیل آنها بالاست.

Tableau توسعه و پیشرفت خود را بخوبی مدیریت کرده است. این شرکت توانسته که بدون تضرر توسعه یابد. اکثر شرکتهای فناوری درصدد ایجاد توازن بین توسعه و کیفیت هستند. مشتریان Tableau این محصول را بهترین به لحاظ سهل الاستفاده بودن و نیز داشتن مزیت های تجاری فراوان میدانند. با بررسی نظرسنجی های گارتنر و نیز گفتگوهای مشتریان معلوم میشود که کاربران Tableau اشتیاق فراوانی به این محصول دارند که به این سبب است که با کمک این نرم افزار میتوانند سریع تر و آسان تر به تجزیه و تحلیل داده های تجاری بپردازند. آنان در کل نظر مساعدی دارند.

Tableau یک شرکت R&D است. این شرکت تمایل بیشتری به سرمایه گذاری در R&D نشان میدهد که در مقایسه با دیگر فروشنده های BI واقعا قابل توجه است.

برای مشاهده گزارش Gartner 2017  اینجا را کلیک نمایید.