بصورت رایگان در نسخه دمو تبلو سرور ثبت نام کرده و سپس با نام کاربری و رمز عبور ارایه شده، وارد پنل خود شوید!

امروزه نرم افزار هوش تجاری به عنوان یکی ازابزارهای مهم مدیریتی، در همه سازمان ها و شرکت ها در حال بهره برداری است. از این رو دردسترس بودن سرویس و پاسخ دهی با سرعت مناسب یکی از اولویت های مهم در پیکربندی نرم افزار مطرح است.
از طرفی تجزیه و تحلیل بصورت self-service ، ماموریت مهمی است  که امروزه بیش از هر زمان، باعث شده است تا تصمیم گیری مبتنی بر داده data-driven decision تبدیل به یک کار روزمره شده است.
در سازمان ها، کاربران و تصمیم گیرندگان نیاز به دسترسی فوری به داشبورد ها و تحلیل ها دارند. بطوری که تصمیمات مبتنی بر داده ها در سازمان ها کم کم در حال رواج است و کاربران به این سیستم ها تکیه می کنند. این وابستگی به داده ها نیاز به درجه بالایی از دسترسی به نرم افزارهای هوش تجاری دارد.

خوشبختانه نرم افزار تبلو Tableau Software امکان نصب و راه اندازی به دوصورت تک سرور و کلاسترینگ را دارد. در حالت تک سرور بطور پیش فرض نرم افزار تبلو سرور در یک سرور نصب و پیکربندی می شود و کلیه بارپردازشی بروی یک سرور قرار می گیرد.

در حالت دوم یعنی کلاسترینگ امکان نصب و پیکربندی تبلوسرور در نودهای مختلف بصورت کلاستر شده وجود دارد. در این وضعیت کلیه بارهای پردازشی بصورت مدیریت شده در نود های مخلتف بصورت هوشمند بین سرور ها توزیع می شود تا بهترین عملکرد را برای کاربران به ارمغان آورد.
اگر بخواهیم دقیقتر بیان کنیم، درصورت داشتن تعداد کاربران همزمان بالا و حجم بالای داده، تبلو اکیدا توصیه به استفاده از این رویکرد دارد تا به مرور دچار افت سرعت نشوید.همچنین در صورت راه اندازی بصورت کلاسترینگ می توانید از قابلیت highly available نیز بهره مند شوید. در این وضعیت اگر به هر دلیلی یکی سرورها down شد بطور اتوماتیک سرور دوم می تواند به عنوان جایگزین به کاربران سرویس دهی نماید و عملا uptime  بودن سیستم را به حداکثر می رساند.
بطور خلاصه هدف از کلاسترینگ، در دسترس بودن و به حداقل رساندن خرابی سیستم و افزایش سرعت بارگزاری داشبورد ها می باشد.