کووید 19، کودکان، داده‎‌ها

آیا می دانستید؟ به گفته یونیسف، در نتیجه همه گیری کوید 19:

در کشورهای در حال توسعه تا 142 میلیون کودک دیگر می تواند به سوی فقر سوق داده شود
فقر در زمان کوید 19

6 تا 7 میلیون کودک زیر 5 سال دیگر ممکن است از سوء تغذیه حاد رنج ببرند.

سوء تغذیه کودکان
بیش از 168 میلیون کودک
تقریباً یک سال است که تعطیلی مدارس را تجربه کرده اند.
داده ها در یونیسف

این را تصور کنید: کودکان در فقیرترین کشورها، که در حال حاضر در موقعیت های ناامید کننده قرار دارند، در معرض خطر بیشتری برای تأثیرات شدید کووید-19 هستند. برای کمک به این کودکان، باید بیشتر بدانیم—و با استفاده از شناخت داده ها، می توانیم شروع به یافتن راه حل کنیم. 

آمار واقعی کویید19 بیشتر از تعداد موارد و آمار بستری شدن در بیمارستان است. رکود عمیق جهانی، بی ثباتی اجتماعی، و مشکلات اقتصادی گسترده اثرات موجی ایجاد کرده است که تازه در حال درک شدن هستند.
استفاده از داده ها در یونیسف

در حالی که نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، چیزی که در حال حاضر می‌توانیم ببینیم این است که همه‌گیری کرونا زندگی را بسیار مخاطره‌آمیزتر کرده است – و کودکان جهان به‌طور نامتناسبی از این اتفاق رنج می‌برند.

همه‌گیری کرونا و داده ها

یونیسف، یک سازمان جهانی که به بهبود زندگی کودکان اختصاص دارد، از داده ها برای روشن کردن بحران استفاده می کند.
از آنجایی که داده‌ها برای درک بسیار مهم هستند، یونیسف پایگاه‌های اطلاعاتی خود را باز و در سطح جهانی در دسترس قرار داده است. استفاده از این داده های استاندارد بین‌المللی شفافیت را به حداکثر می‌رساند و تجزیه و تحلیل داده‌ها را آسان‌تر می‌کند.
با جزئیاتی مانند مکان، جنسیت و سطح تحصیلات، رهبران می توانند شکاف های سیاستی را ببینند و تصمیمات بهتری اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل شود که نیازهای آسیب پذیرترین کودکان در اولویت قرار دارند.

یونیسف و داده

اما داده‌ها می‌توانند تا آنجا پیش بروند که به قلب و ذهن رهبران و تصمیم‌گیران برسد. اینجاست که داده‌های قابل دسترس و تجزیه و تحلیل بصری می‌توانند تفاوت ایجاد کنند و به رهبران کمک کنند تا داده‌های خود را سریع‌تر ببینند، بهتر درک کنند و دریافت خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بصری سازی داده ها با تبلو

برای یونیسف، سرمایه گذاری در داده ها سرمایه گذاری روی کودکان است. برای اطمینان از آینده ای بهتر، باید به پرسیدن سوالات سخت ادامه دهیم و به دنبال پاسخ در داده ها باشیم. تصمیمات مبتنی بر داده‌های ما می‌تواند ما را یک قدم به محافظت از آسیب‌پذیرترین جمعیت جهان یعنی کودکان نزدیک‌تر کند.

برای آشنایی بیشتر با داده های یونیسف به این سایت سری بزنید: https://data.unicef.org/
برای اینکه ببینید سازمان‌هایی مانند یونیسف چگونه از Tableau برای ارتباط تأثیرات COVID-19 استفاده می‌کنند، مرکز داده Tableau COVID-19 را بررسی کنید.

اگر شما هم در سازمان خود قصد دارید با استفاده از داده ها به بهترین شکل تصمیم گیری کنید، آماتک در این راه به شما کمک می‌کند، به وبسایت آماتک سری بزنید.