مشخصات نرم افزار هوش تجاری Tableau

بیش از ۷۹۰۰۰ مشتری از این نرم افزار استفاده میکنند و جالب توجه اینکه، این تعداد روز به روز رو به افزایش است. با بررسی بیشتر خواهید توانست از نحوه ی استفاده ای این نرم افزار مطلع شوید.

نرم افزار Tableau به افراد کمک میکند تا داده ها را بررسی کرده و درک کنند.  این نرم افزار سرعت تجزیه و تحلیل، تجسم سازی و به اشتراک گذاری اطلاعات را افزایش میدهد.

بیش از ۷۹۰۰۰ مشتری در سطح جهان با استفاده از Tableau نتایجی سریعتر حاصل میکنند.  و ده ها هزار کاربر از Tableau Public برای به اشتراک گذاری بلاگ ها و وبسایت هایشان استفاده میکنند.

InterWorks که اولین و مهمترین شریک تجاری Tableau محسوب میشود بیش از هر شرکت یا شخص دیگری نسبت به نحوه ی عملکرد این نرم افزار واقف است.

ما بواسطه ی آموزش های تخصصی و نیز مشاوره های مشتری محورانه توانسته اییم به سازمانهایی نظیر facebook ، google، Nike، yahoo، apple و .. کمک کنیم که بتوانند از این نرم افزار بهره مند شده، نتایج فوق العاده ای حاصل نمایند.

ما به افراد کمک میکنیم که داده ها را بررسی و درک کنند.

این جمله دربرگیرنده ی هر آنچه ما انجام میدهیم، است.  در سال ۲۰۲۰ در سطح جهان ۵۰ برابر اطلاعاتی که در سال ۲۰۱۱ تولید میشود تولید خواهد شد و میزان منابع داده ۷۵ برابر بیشتر خواهد بود.

این داده ها دریچه ای از فرصت های رشد و تعالی را پیش روی بشریت خواهد گشود. ولی جهت استفاده ی بهینه از این فرصت ها باید توان استفاده از داده را داشت. Tableau یعنی همین؛ چیزیکه در این وهله از توسعه ی فناوری اطلاعات به کار شما میآید.

نرم افزار Tableau نحوه ی استفاده ی اطلاعات توسط مردم را متحول کرده اند؛ سیری که همچنان ادامه دار است. کار ما تسهیل و تسریع تجزیه و تحلیل داده ها بنوعی جالب و کارآمد است. این نرم افزار به کار همه در همه جای جهان خواهد آمد.

صرفا داشتن ماموریت و وظیفه حائز اهمیت کافی نیست. باید ایده و فناوریهای متناسب را نیز داشته باشیم. در اینجا VizQL است که به کار خواهد آمد.

این زبان جستجوی بصری کارهای drag-and-drop را به جستجوهای داده تبدیل کرده و سپس بصورت بصری ارائه میدهد.

VizQL دستاوردهای فوق العاده ای داشته است و به شخص این امکان را میدهد که با ساده کردن پیچیدگی جستجو و تجزیه و تحلیل داده ها را بررسی و درک کند.

نتیجه چیست؟ افراد میتوانند به همان سرعتی که به سوالات فکر میکنند به آنها پاسخ دهند. باور ما این است که VizQL پیشرفتی قابل توجه در حوزه ی تجزیه و تحلیل داده و تصویرسازی است.

صرفا نظر ما این نیست مثلا Jim Gray که فردی شناخته شده ای در حوزه ی پایگاه های داده است درباره ی VizQL در مطالعه ای چنین مینویسد:

“وقتی میخواهید از صفحه ی گسترده ای مانند اکسل ، نموداری بکشید و حس میکنید که کار خسته کننده و سختی هست، آنجاست که به ارزش چنین چارچوبی پی خواهید برد؛ این چارچوب به کاربران این امکان را میدهد که به راحتی از پایگاه های داده ی چندبُعدی ، نمودارهای فوق العاده ای طراحی کنند.”

ماشین جستجوی زنده ی Tableau اولین فناوری است که به شخص امکان جستجوی پایگاه ها (databases)، مکعب ها(cubes)، انبارها(warehouses)، منابع ابری داده(Cloud sources) و حتی Hadoop را بدون نیاز به برنامه نویسی ، فراهم می سازد. این ماشین امکان جستجوی منابع داده ی معکوس را با واسط کاربری point-and-click فراهم آورده است.

کاربر صرفا با چند کلیک میتواند به حجم های مختلف داده ها دسترسی یابد. همچنین دسترسی و ترکیب داده ها برای افراد مبتدی خیلی آسانتر میشود.

وقتی منابع داده کُند هستند یا متناسب با کار ما نمیباشند ماشین داده ی Tableau به کمک ما می آید. این فناوری پیشرفتی در تجزیه و تحلیل پایگاه داده ی موجود در حافظه است؛ بدین وسیله خواهیم توانست بر محدودیت های موجود فائق آییم. این ماشین در تمامی کامیپوترهای معمولی قابل اجرا بوده و از همه ی ظرفیت های حافظه ی موجود میتواند استفاده کند. از اینرو دیگر تجزیه و تحلیل سریع داده های بزرگ غیرممکن نیست. این امکان برای هرکسی فرآهم آمده است.

این نرم افزار توسط یک دانشمند علوم کامپیوتری، یک پرفسور شناخته شده، و یک مدیر تجاری باهوش ارائه شد. آنان سعی داشتند که یکی از مهمترین مشکلات پیش رو در عرصه ی نرم افزار را حل کنند یعنی بتوانند داده ها را برای آدم های عادی قابل درک بنمایند.

ما بر این باوریم که تجزیه و تحلیل داده ها برای همه آسان باشد. از اینرو بر آن شدیم که محصولاتی سهل الاستفاده و جذاب طراحی کنیم که به مردم در مدیریت داده ها کمک شایانی میکنند. لذا با این داده ها میتوانیم به قله ها دست یابیم و بر این حوزه تاثیر بسزایی بگذاریم.

داده ها باید آزاد باشند یعنی در دسترس همه ی آنهاییکه بدان تمایل دارند قرار داده شوند. کشف و به اشتراک گذاری این داده ها باید آسان گردد.

ولی چرا اینگونه نیست؟ چون استفاده از خیلی از نرم افزارهای موجود در این رابطه که برای دسترسی و درک داده ها هستند سخت میباشد.

سالهای متمادی است که داده ها در اسکریپت ها و کدها هستند و امکان دسترسی آسان برای همه وجود ندارد.

ولی حال دیگر همه چیز تغییر کرده است. حال شخص گزینه ی دیگری نیز دارد. دیگر داد ها آزاد شده اند و در اختیار همگانند.

وقتی شرکتی ابزار تجزیه و تحلیل متفاوتی را به مردم ارائه کند دیگر شرایط فرق میکند. ابزاری که ما ارائه کرده اییم با قابلیت بالا و قدرتمند است. اشخاش این امکان را یافته اند که سازمانهای خود را به سمتی و بگونه ای هدایت کنند که قبلا هرگز نمیتوانستند. حال دیگر آنها تماما قادرند به خلاقیت و پیشرفت بپردازند.

متاسفانه اکثر محصولات تجزیه و تحلیل تجاری برای کنترل و انحصار داده ها طراحی شدند و نه همگانی کردن آن. در نتیجه کارکنان اکثر شرکت ها کاملا به متخصصان IT وابسته اند. آنها قادر نیستند با آنها براحتی کار کنند.

این گونه محصولات مزیت های بالایی نمیتوانند داشته باشند. ما آنجا میتوانیم به خود ببالیم که به افراد توانایی اندیشیدن، تصمیم گرفتن را بدهیم.

طراحی محصولات ما به گونه ای است که نیازهای افراد عادی را در آن مدنظر قرار داده اییم. این افراد برای شرکتهای بزرگ و کوچک و سازمانهای دولتی و غیرانتقاعی کار میکنند، دانشجو، محقق و صاحب کسب و کار و یا هر کس دیگری میتوانند باشند.

محصولاتمان را بکلی و از نو طراحی میکنیم و در این پروسه کاربر در اولویت اول قرار دارد. از گذشته به سرعت فاصله میگیریم و روشی نو در تجزیه و تحلیل داده ها پی میریزیم و این اساس هر آنچه ما انجام میدهیم، است.

تا حال به کجا رسیده اییم و چه نتیجه ای عایدمان شده است؟ همه ی افراد از هر صنعت و حوزه ای به محصول ما علاقه نشان میدهند. چراکه هرآنچه را میخواهید درک کنید صرفا با نگاه کردن میتوانید.

فناوری اصلی مورد استفاده در نرم افزار تبلو Tableau یعنی VizQL نه فقط پیشرفتی در ادغام هر چه بیشتر گرافیک و پایگاه داده است بلکه مطالعه ای موردی در نحوه ی استفاده از بهترین اقدامات برای افزایش درک افراد است.

عمل drag-and-drop برای جستجوی پایگاه داده انجام میشود و بصورت تصویرسازی های زیبایی دیده میشود.

این ساختار کاملا جدید، همان کاری را با داده ها بصورت بصری میکند که SQL با داده ها بصورت متنی میکرد. در واقع VizQL نوع سطح بالایی از تصویرسازی های مفید و پیشرفته است. افراد با استفاده از واسط کاربری واحدی به گستره ای وسیعی از سوالات پاسخ میگویند.

در طراحی محصولمان به فاکتورهای ادراکی و شناختی توجه داشته اییم. تمامی جوانب تجزیه و تحلیل بصری را به اندازه ی قابل توجهی مدنظر قرار داده اییم.

در رابطه با انتخاب رنگ با کمک یکی از برجسته ترین متخصصان شناخت رنگ به طراحی پالت های رنگ محصول مان مبادرت کرده اییم.

برای رمزگذاری نحوه ی ارائه ی اشکال به مطالعه و بررسی راجع به درک انسان از اشکال و .. پرداخته اییم. طرح هایی کاملا متناسب ارائه کرده اییم. چون طرح های آنلاین موجود به کار تجزیه و تحلیل داده نمیآیند.

چرا اینقدر به این امر تمایل نشان میدهیم؟ چون با ارائه ی بصری مناسب هست که شخص درک مناسبی حاصل میکند. با تجزیه و تحلیل بصری تجربه ی توصیفی برای مردم عادی فرآهم میآید تا بتوانند براحتی به سوالات پاسخ بگویند.

ما نحوه ی پاسخگویی به سوال، تجزیه و تحلیل داده برای یافتن پاسخ، و سپس پاسخ به سوال بعدی توسط افراد را مورد مطالعه قرار میدهیم.

اسم این کارمان را “چرخه ی تجزیه و تحلیل بصری” گذاشته اییم. پروسه ای تکرار شونده و غیرخطی که طی آن افراد سوال میپرسند، به جستجوی داده ها میپردازند، تصویرسازی میکنند و سوالات جدیدی را مییابند.

خیلی کم پیش میآید که این پروسه پیوسته باشد. داشتن نگاه معینی از داده ها منجر به تولید سوالات بیشتری میشود و احتمال دارد نیاز به داده های بیشتری باشد.

آگاهی نسبت به امری ممکن است وظیفه ی دومی را ایجاب کند و عمل دوم محتملا نیاز به تصویرسازی جدیدی خواهد داشت.

طراحی محصولات ما به گونه ای است که چرخه ی تجزیه و تحلیل بصری بهتر و بهتر میشود. و افراد راحت میتواند از محصولات استفاده کنند.

فناوری Show Me™ ما که حق انحصاری آنرا نیز دارا هستیم بهترین راه برای تصویرسازی داده است. این فناوری مبتنی بر مدل های اکتشافی میباشد که طی سالها مطالعه حاصل آمده است.

نرم افزار تبلو Tableau نوع درستی از تصویرسازی را بر اساس انواع داده ها و مسئله برای ما فرآهم آورده است.

ما میدانیم که فکر کردن راجع به داده ها، سخت و پیچیده است. هدفمان این بوده که به افراد کمک کنیم به همان سرعتی به سوالات پاسخ دهند که بدانها فکر میکنند.

ویژگی های Tableau

نرم افزار تبلو  با هدف اشتراک و استفاده آسانتر از داشبوردها، طراحی شده است. تبلو این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در هر بستری و در هر زمانی بتوانید داشبوردهای کسب و کار خود را مشاهده نمایید.

server_feature4_enablestronggovernance

داشبوردها و داده های خود را در تبلوسرور منتشر کنید تا تمام افراد تیم کاری شما بتوانند از آنها استفاده کنند. برای استفاده همگان منابع داده را تعریف کنید، متادیتا یا فراداده ها را اضافه کرده و فیلدهای داده و محاسباتی جدید، ایجاد کنید. بطور کلی کسب و کار خود را مجهز به یک منبع موثق واحد و ایمن نمایید.سپس برای هر کاربر و هر گروه سطوح دسترسی تعیین کنید تا بتواند داشبوردها را مشاهده کنند، تحلیل کنند، فیلتر کنند و …

service-4b

فرقی نمیکند اگر پشت میز کارتان نشسته باشید و یا در یک جلسه باشید، براحتی میتوانید پاسخ سوالات را بیابید. داده ها را فیلتر کنید، داده های جدیدی را بیافزاییدو هرنوع داشبورد و گزارشی که موردنیاز است را بسازید. همه ی این کارها را با نرم افزار تبلو سرور Tableau Server میتوانید انجام دهید.

ask-new-questions-anywhere

هنگامی که یک داشبورد را در نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server منتشر می کنید، تیم شما قادر خواهد بود به صورتی ایمن، از هر مرورگر یا دستگاه تلفن همراهی به آن دسترسی داشته باشد. آنها می توانند جستجوی های دقیقی انجام داده و با ویرایش یک view در وب یا تبلت، پرسش های جدیدی مطرح کنند. شما همچنین می توانید پاسخ سوالات را در جلسات داخلی و یا خارج از محل کار، به سرعت دریافت کنید.

masonry-10

با استفاده از داشبوردهای تعاملی زنده روی مروگر و دستگاه موبایل تان، سازمان تان را هر چه قویتر نمایید. در پرتال شرکت داشبوردهایی تعبیه کنید و براحتی این داشبوردها را به اشتراک بگذارید.

server_feature2_3devices3-optim

با استفاده از نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server ، کل گروه کاری شما قادر خواهند بود، براحتی از داشبوردهای داده تعاملی استفاده کنند. هنگامی که کارکنان می توانند در کل سازمان داده های خود را مشاهده و درک کنند، مشکلات را حل کرده و فرصت های جدیدی کشف می کنند.

tableau14

نرم افزار تبلو سرورServer Tableau در مرورگرها و موبایل ها قابل است. شما میتوانید در نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop داشبورد ایجاد کرده و با دیگران اشتراک گذاری کنید. نصب و استفاده ی از آن خیلی ساده است. با استفاده از این نرم افزار کسب و کارتان رونق بیشتری خواهد گرفت چراکه خواهید توانست در عرض چند دقیقه و نه چند ماه پاسخ سوالهایتان را بیابید. این یک رویای IT است که به واقعیت پیوسته است.

fast-fluid-viewing

داشبوردهای خود را در نرم افزار تبلو دسکتاپ Tableau Desktop ایجاد کنید، سپس آنها را بصورتی کاملا ایمن و آسان توسط نرم افزار تبلو سرور Tableau Server به اشتراک بگذارید. اجازه دهید دیگران با روشی کاملا نوین با داده های شما ارتباط برقرار کنند. کاری کنید که در کسب و کارتان، یافتن پاسخ ها، ظرف چند دقیقه، و نه چند ماه صورت گیرد.

visual_permissions2v2-optim

سهولت کاربری، تنها مختص کاربران تجاری نیست. نصب و نگهداری نرم افزار تبلو سرور Tableau Server سریع و آسان بوده و برای استفاده از این ابزار نیازی به دانش فناوری اطلاعات پیشرفته نیست.به عبارت دیگر، فقط کافی است شما با کسب و کارخودتان مسلط باشید و به راحتی می توانید از این نرم افزار استفاده کرده و داشبوردهای مدیریتی بسازید.

service-1b

نرم افزار تبلو سرور Tableau Server ، سطوح امنیتی مختلفی دارد.شما می توانید دسترسی به داشبوردها را براساس سطوح بندی مشخص ،تعیین نمایید.هر کاربری متناسب با سطح دسترسی مشخص می تواند داشبوردهای خود را مشاهده نماید.ضمنا امکان استفاده از SSL برای امنیت بیشتر وجود دارد.نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server در هر دو سطح کاربر و گروه، برای پروژه ها، امنیت لازم را فراهم می کند. امنیت داده های خود را با مجوزهای ارتباط داده و فیلترینگ ، تضمین کنید. با استفاده از گزینه های موجود در معماری چند لایه، جداسازی کاربران و محتوا، به سادگی صورت می پذیرد.

در نرم افزار تبلو سرور Tableau Server ، تجزیه و تحلیل داده ها و کنکاش در اطلاعات،برای کمک به کسب و کار شما می باشد. شما براحتی می توانید با داشبوردهای موجود کار نمایید. همچنین می توانید از انواع الگوریتم ها و روشهای نوین داده کاوی نیز استفاده نمایید.

service-2b

اگر بخواهید پلت فرمی را برای شرکت کوچکی بسازید یا برای کل سازمان طراحی کنید،فارغ از حجم و بزرگی ساختار و حجم دادها، نرم افزار تبلو سرور Tableau Server با هر شرایط تطابق پذیر است. این سیستم با انواع سخت افزار خود را سازگار میکند. به عبارت دیگر بسته به اینکه شرکت یا سازمان شما در هر سطحی باشد،می توانید با راه اندازی نرم افزار تبلو سرور Tableau Server، همه داشبوردهای خود را در اختیار مدیران و ذینفعان قرار دهید.

نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server ، یکپارچه سازی داده ها را در کسب و کار شما آسان می گرداند. در فرآیند سازمانی موجود خود و برنامه های کاربردی مانند Salesforce و Sharepoint، داشبورد های خود را جاسازی کنید.

masonry-3

نرم افزار تبلو سرور Tableau Server می تواند براساس اسکجول یا برنامه زمانبندی مشخص، داده ها را بروز نماید و درصورتیکه ارتباطات قطع شود به شما هشدار داده میشود.

با نصب اپ اندروید یا IOS ، خواهید توانست از هر کجا و با هر وسیله ای که بخواهید به مدیریت داده هایتان بپردازید. تمامی داشبوردها بطور اتوماتیک برای تبلت های موبایل بدون نیاز به برنامه ریزی خاصی بهینه سازی شده اند. بسادگی با استفاده از تبلت و آی پد خود میتوانید با داشبوردها کار کنید.

masonry-8

نرم افزار تبلو سرور Tableau Server می تواند به انواع پایگاه های داده ی بواسطه ی ارتباطات زنده ،متصل شود و میتواند داده های شما را با ماشین داده ی فوق سریع خود استخرج نماید.

به داده های آنلاین و به روز شده متصل شوید و یا طبق یک برنامه زمانی داده های خود را به روز نمایید. هنگامی که ارتباط داده ها برقرار نیست، هشدار دریافت کنید. اشتراک خود را به گونه ای تنظیم کنید تا داده های خود را زمانی که نیاز دارید دریافت کنید.

1

با امنیت کامل به هر نوع داده ای متصل شوید. منابع داده سازمان یافته را منتشر کرده و به اشتراک بگذارید. با منابع داده شرکت های مشهور از قبیل hadoop، cube، AWS، گوگل آنالیتیکس و منابع داده دیگر کار کنید.

9

نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server با سرعت شما حرکت می کند. ما بیشتر از هر صنعت دیگری بر روی تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری می کنیم.

service-8b

در صورتی که شما برای یک تیم یا کل سازمان، پلتفرمی را آماده کرده باشید، نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server ، آمادگی رشد، همگام با شما را دارد. نرم افزار هوش تجاری تبلو سرور Tableau Server با سخت افزار های شما سازگار می شود.

برخی از مشتریان معتبر جهانی نرم افزار Tableau

images
images
images
images
images
images
images
images
images
images
images
images