امکانات ورژن Tableau 10.2 - شرکت آماتک :: ارایه کننده نرم افزار Tableau
 

Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

بالاخره بعد از ماه ها انتظار نسخه جدید نرم افزار Tableau یعنی نسخه 10.2  انتشار پیدا کرد.قبل از ارایه این نسخه، شرکت Tableau نسخ بتا آن را در اختیار برخی کاربران برای تست و آزمایش قرار داد تا پس از برطرف شدن باگ های آن، نسخه اصلی برای دانلود در سایت قرار گرفت.

در این نسخه شاهد تغییرات بسیار جذابی هستیم که شرکت Tableau براساس نیاز کاربران در نرم افزار اضافه نموده است.در این مطلب سعی خواهیم نمود به ویژگی های جدید آن بپردازیم .

قبل از آن باید به ذکر این نکته پرداخت طبق اطلاعیه  شرکت Tableau ، با توجه به اینکه کلیه باگ های تکنیکالی و امنیتی در نسخ قبل برطرف گردیده و کاربران می بایست هرچه سریعتر نسبت به بروزرسانی نسخ خود اقدام نمایند.همچنین شرکت Tableau از ابتدای سال ۲۰۱۷ بروزرسانی و پشتیبانی نسخ قدیمی و قبل از نسخه ۱۰ را پوشش نخواهد داد.

اولین تحول در نرم افزار Tableau از ورژن ۹ به ۱۰ رخ داد که می توانید از این لینک آنرا ملاحظه بفرمایید.

امکانات ورژن 10.2

 

Gis 

امکان اتصال به نرم افزار های arcgis , mapinfo  جهت دسترسی و خواندن مستقیم فایل های  shp , kml ,geojson در این نسخه فراهم شده است.بدین ترتیب می توان فایلهای فوق را که در قالب لایه های مکانی هستند، وارد نرم افزار Tableau نمود و زین پس تحلیل های مکانی و اطلاعاتی را در بصورت بسیار کارامدتر انجام داد.در واقع شما می توانید polygon , line  را در تبلو نمایش دهید!

 

 

Python

همانطور که می دانید زبان پایتون در سال های اخیر بسیار متداول شده و به دلیل قابلیت های ان در حوزه های مختلف از جمله دیتا، توانسته است رقیبی برای R باشد! بطوری که اغلب شرکت ها برای پیاده سازی داده کاوی، از این زبان بهره می برند.

از این رو شرکت Tableau اقدام به اضافه نمودن این زبان به داخل نرم افزار نموده است بطوری که شما می توانید با استفاده از زبان پایتون داخل تبلو، نسبت به مدل سازی پیشرفته از جمله  Predict customer churn  , sentiment analysis  نمود و این یکی از معجزات تبلو در حوزه هوش تجاری است که کم کم شما را بی نیاز از سایر تولز ها می نماید!

 

 

 

Covariance and correlation کواریانس و همبستگی

بی شک یکی از پرکاربردترین تحلیل ها در هوش تجاری مربوط به همبستگی و کواریانس است.به عنوان مثال یک مدیر فروش علاقه مند است که ارتباط بین فروش تلویزیون و زیر تلویزیون را کشف و نسبت به ان برنامه ریزی کند.این سوال که ایا مشتریان با خرید محصول ۱، چه مقدار رغبت به خرید محصول ۲ دارند، براحتی و بدون هیچ گونه فرایند زمانبری، برای شما در تبلو فراهم شده است!

 

 

JSON

امکان خواندن فایل های json ,web api جهت واکشی داده های از سرویس های مختلف اینترنتی فراهم شده است

 

Union updates

یکی از دغدغه های کاربران ، آماده سازی داده ها است. فرض کنید داده های شما در یک اکسل یا یک دیتابیس است که اطلاعات فروش ماهانه در ۱۲ جدول یا شیت ذخیره شده  و شما نمی خواهید در دیتابیس انها را ادغام کنید.برای این نیاز شما تبلو یک راه حل ساده پیشنهاد می دهد: union update  بدین شکل که کلیه جداول را با استفاده از این ویژگی ترکیب می نمایید.

 

Automatic DateParse

دیگران نگران فرمت تاریخ خود نباشید! با این ویژگی می توان انواع فرمت های تاریخ را به سیستم معرفی و از آن در تحلیل ها استفاده نمود.

 

 

 

Join calculations

در نرم افزار تبلو می توان جداول و ویو های انواع دیتابیس ها را به هم متصل نمود. در این هنگام شما باید یک کلید مشترکی را بین جداول مشخص کنید.بعنوان مثال اگر در جدول ۱ فیلد نام و نام خانوادگی را به جدول ۲ وصل کنیم اما در جدول ۲ فیلد نام و نام خانوادگی جدا از هم و در قالب دو تا فیلد باشد، این ویزگی به شما کمک می کند تا براحتی دو جدول فوق را با شرایط فوق به هم متصل نمایید.

 

Export data to CSV

تبلو انواع خروجی از داشبوردها از  جمله pdf, access,excel , jpg ,cross tab  را در اختیار کاربران قرار می داد، در ابن نسخه خروجی csv نیز اضافه شده است 

 

Web authoring improvements

شرکت تبلو در هر نسخه ایی که ارایه می کند، تلاش دارد تا  تبلو سرور که تحت وب هست را از نظر امکانات و ظاهری شبیه تبلو دسکتاپ نماید بطوریکه کاربران تحت وب نیز بتواند داشبورد طراحی و تحلیل نمایند.

 

Legends per measure

برای بصری سازی بیشتر می توانید به ازا هر فیلد کمی از یک legend  جداگانه استفاده کنید.

 

Conditional subscriptions

اگر مدیر فروش یک شرکت بخواهد هر زمان که فروش ماهیانش از عدد a بیشتر شد، آگاه شود این قابلیت دقیقا همین کار را خواهد کرد.کاربران می توانند یک مرزی را مشخص نمایند و به محض اینکه عدد مد نظر انها بیشتر از مرز مشخص شده شد، به سرعت با او ایمیل خواهد زد.

 

Drill-up on continuous date fields

وقتی از فیلد تاریخ استفاده می کنید بصورت هوشمند سال/فصل/ماه/روز/ساعت/دقیقه/ثانیه رو شناسایی کرده و با عبارت + و - می توانید به عمق یا به سطح بیایید.

 

Airport codes

اگر دریک شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی کار کرده باشید، خواهید دانست که اطلاعات پروازها براساس کدهای بین المللی IATA , ICAO  است و مفتخریم این خبر خوب را به شما اعلام کنیم که زین پس می توانید تحلیل های مربوط به پروازها و ایرلاین ها در تبلو پیاده سازی کنید.