سوالات متداول - شرکت آماتک :: ارایه کننده نرم افزار Tableau
 

Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

 • تلفن تماس: ۴۷۶۲۷۰۰۱ - ۰۲۱
 • ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

 

 

 

 

 

 

 • هم اکنون نسخه Tableau ما 9 است، آیا الزامی به ارتقا به نسخه 10 هست؟

  طبق گزارشات ارائه شده توسط دپارتمان پشتیبانی شرکت Tableau، کلیه باگ های امنیتی و تکنیکالی که در نسخ قبلی از جمله نسخه 9 بوده، در نسخه 10.2 برطرف شده است و به کاربران توصیه اکید شده که در اولین فرصت نسبت به ارتقا نرم افزار خود (نسخه 10.2) اقدام نمایند. از ابتدای سال 2017 پشتیبانی نسخ قدیمی انجام نخواهد شد.
 • آیا نسخ نرم افزار تبلو با هم تفاوت می کند؟

  شرکت تبلو، در هر نسخه با اضافه کردن انواع ویژگی های مختلف، توانمندی انرا افزایش می دهد و کاربران محترم باید در نظر داشته باشند که حتما از آخرین ورژن ( ورژن 10) استفاده نمایند.
 • آیا در ایران نماینده رسمی Tableau وجود دارد؟

  هم اکنون کلیه نسخ نرم افزار از طریق نماینده آمریکا و اروپا تهیه می شود. اما متاسفانه برخی از شرکت ها با سواستفاده از برند معتبر تبلو، خود را به عنوان تنها نماینده رسمی شرکت تبلو در ایران، معرفی می کنند!
 • نوع لایسنس های نرم افزار Tableau به چه صورت می باشد؟

  لایسنس تبلو به دو صورت userbase و corebase ارائه می شود. در حالت userbase محدودیت تعریف کاربر وجود دارد و در حالت corebase محدودیت در استفاده از هسته های سرور است و بی نهایت کاربر می توانید تعریف نمایید.تفاوت دیگر نسخه corebase با userbase این است در نسخه corebase کاربران می توانند بدون لاگین وارد داشبوردها شوند.از این طریق می توانید داشبوردهای خود را بصورت iframe در پورتال خود قرارداده و کاربران بدون لاگین داشبوردهای مورد نظر را مشاهده نمایند. ضمنا تا یکسال بعد از خرید نرم افزار، امکان ارتقا به ورژن های جدید بصورت رایگان مقدور می باشد.بعد از آن با تمدید قراردادپشتیبانی، می توانید ورژن های جدید را دریافت نمایید.
 • آیا امکان دریافت نسخه آزمایشی وجود دارد؟

  شما می توانید جهت دانلود نسخه Tableau Desktop، از لینک پایین صفحه استفاده نمایید.این نسخه بصورت Trialو 14 روزه می باشد.
 • در صورت داشتن سوال یا اشکال درخصوص نرم افزار tableau چه کار باید کرد؟

  در صورتیکه شما نرم افزار tableau را از شرکت ما تهیه کرده باشید، به مدت یکسال از خدمات پشتیبانی برخوردار خواهید بود.درصورتیکه نرم افزار tableau را از منبع دیگری تهیه کرده باشید،می توانید از طریق فروم نرم افزار Tableau پیگیر مشکل یا سوال خود باشید. همچنین می توانید از دوره های آموزشی نرم افزار Tableau که توسط این شرکت برگزار می شود، بهره مند شوید .
 • تفاوت نرم افزار Tableau با qlikview در چیست؟

  هر دو این نرم افزار ها جزو نرم افزارهای برتر هوش تجاری است و هر کدام ویژگیهای خاص خود را دارند.اما طی گزارشات چند سال اخیر نرم افزار تبلو بعنوان برترین نرم افزار هوش تجاری شناخته شده است.ضمن اینکه برای استفاده از نرم افزار کلیک ویو نیاز به اسکریپت نویسی هست و به همان نسبت زمان پیاده سازی طولانی خواهد بود درصورتیکه تبلو نیازی به کدنویسی ندارد و همه امکانات و ویژگیهای آن بصورت ویزاردی انجام می شود.بطور خلاصه برتری های تبلو نسبت به کلیک ویو شامل :راحتی استفاده - ویژوالیزیشن-دارا بودن الگوریتم های داده کاوی-استفاده از امکانات وسیع در حوزه نقشه و...
 • نرم افزار تبلو tableau به چه دیتابیس هایی وصل می شود؟

  نرم افزار تبلو tableau به انواع دیتابیس های موجود امکان اتصال دارد ، بدون نیاز به اسکریپت نویسی! لیست کامل را مشاهده نمایید: Actian Vectorwise* Amazon Redshift Amazon Elastic MapReduce Cloudera Hadoop Hive and Impala DataStax* EXASOL* Firebird Google Analytics Google BigQuery Hortonworks Hadoop Hive HP Vertica IBM DB2 IBM Netezza* MapR* Microsoft Access* Microsoft Excel Microsoft PowerPivot* Microsoft SQL Server Microsoft SQL Server Analysis Services* Microsoft SQL Server PDW Microsoft Windows Azure Marketplace DataMarket MySQL OData Oracle Databases Oracle Hyperion Essbase* ParAccel Analytics Database* Pivotal Greenplum PostgreSQL Progress OpenEdge* Salesforce.com, including Force.com and Database.com SAP HANA* SAP NetWeaver Business Warehouse* SAP Sybase IQ* Splunk Enterprise* Tableau Data Extract Teradata V2 Teradata Aster Data nCluster Teradata OLAP Connector* Text files—comma separated value (.csv) files Databases and applications that are ODBC 3.0 compliant* Tons of web data with the Web Data Connector
 • شرکت ما نیاز به داشبوردهایی دارد که در بستر GIS نمایش داده شود،ایا تبلو می تواند داشبوردهایی بسازد که نقشه را بصورت کامل نمایش دهد؟

  بله، یکی از ویژگیهای باراز نرم افزار تبلو، استفاده از دو سرویس مهم GIS به نام open street map و mapbox است.شما با بهره گیری از این دو می توانید نقشه های انلاین خود را مشاهده نمایید. فقط کافیست در دیتابیس یا اکسل خود اسم شهر یا استان یا x , y انرا داشته باشید.
 • آیا امکان استفاده از داشبوردها در تبلت و موبایل هست؟

  بله، خوشبختانه نرم افزار تبلو، جهت راحتی کاربران نسخ اندروید و IOS را بصورت رایگان ارایه نموده است و شما با نصب آن می توانید علاوه بر مشاهده داشبوردهای خود در تبلت و موبایل، امکان طراحی داشبورد در تبلت نیز فراهم میباشد.
 • آیا امکان نصب نرم افزار Tableau در بیش از یک سیستم ممکن هست؟

  هر لایسنس فقط در یک سیستم امکان نصب دارد.
 • Tableau تا چه حد می تواند پاسخگوی تحلیل های ما در کسب و کار باشد؟

  Tableau بصورت پیش فرض دارای الگوریتم های مختلفی برای تحلیل کسب و کار است از جمله regression , classification , clustering, time series , forecast که به سادگی می توانید از آنها استفاده نمایید. البته اگر نیاز به الگوریتم های بیشتری دارید ، می توانید در نرم افزار R یا زبان پایتون مدلسازی کرده و از آن در Tableau استفاده نمایید.
 • شرکت ما دارای چند سیستم و زیر سیستم عملیاتی است، ایا می توان از نرم افزار تبلو برای ساخت داشبوردهای واحد استفاده کرد؟

  هدف اصلی از پیاده سازی هوش تجاری دقیقا انجام همین تقاضا می باشد.برفرض مثال در شرکت شما نرم افزارهایی همچون اتوماسیون اداری، نرم افزار مالی، نرم افزار مدیریت مشتریان ، نرم افزار تولید و ... در حال اجرا می باشد.حال فرض کنید مدیریت ارشد نیاز به گزارشات و داشبوردهایی دارد که می بایست اطلاعات را از سیستمهای فوق جمع اوری و تجمیع کرد. برای حل این مشکل می توان از نرم افزار تبلو tableau استفاده نمود.نرم افزار تبلو امکان تجمع و ساخت گزارشات ترکیبی و تحلیلی را در کمترین زمان ممکن فراهم می کند.
 • با توجه به رایگان بودن نرم افزارهایی همچون Microsoft BI و Oracle BI ،چه دلیلی برای استفاده از نرم افزارTableau است؟

  برای استفاده از یک نرم افزار، هزینه یا رایگان بودن آن یکی از فاکتورهای تصمیم گیری است و میبایست عوامل دیگر را نیز درنظر داشت. به عنوان مثال نرم افزارهای Microsoft BI و Oracle BI هم اکنون بصورت رایگان ارایه می شود اما هزینه توسعه و زیرساخت آن در آینده بگونه ای خواهد بود که توجیه رایگان بودن آن کمرنگ خواهد شد و شما برای استفاده از آنها میبایست از افراد اکسپرت در این حوزه با حقوق بالا استفاده نمایید.درصورتیکه نرم افزار Tableau بدلیل سادگی استفاده ، این فرصت را به شما می دهد که بدون نیاز به کارشناس جدید، بتوانید داشبوردهای مدیریتی ساخته و کسب و کار خود را تحلیل نمایید.